VIDEO: kādas operācijas laikā pacients nolēmis… uzdziedāt!

Pievienot komentāru
VIDEO: kādas operācijas laikā pacients nolēmis… uzdziedāt!
Foto: ekrānuzņēmums

Vēnu lāzeroperācijas laikā ārsti gan nedziedāja, bet paciente Anna pavisam noteikti parūpējās par to, lai šī darba diena paliktu flebologa Ivara Prudāna atmiņā uz visiem laikiem. Kādā veidā? To noskaidro Bez Tabu žurnālistes Baibas Runces sagatavotajā sižetā.

Lai arī mūsdienu medicīna ļauj pacientiem justies brīvi uz operāciju galda, Anna bijusi pirmā, kura nolēmusi uzdziedāt. Nereti pacienti stāstījuši anekdotes, lasījuši žurnālus, spēlējuši spēlītes mobilajā telefonā, pokemonus gan pagaidām neviens nav ķēris. Flebologs Prudāns atzinis, ka Anna nodziedājusi pat četras dziesmas.

Video

Par šo situāciju pastāstījām arī dziedātājai Olgai Rajeckai, kura ārsta kabinetā pati drīzāk skaitītu lūgšanas, bet piekrīt, ka dziesma palīdz nomierināties. Savukārt asinsvadu ķirurgs Žoržs Žabūrs arī piedzīvojis ne mazāk interesantu situāciju darba laikā. No pacienta, mākslinieka, kurš pirms operācijas bijis ļoti uztraucies, bet atteicies no pretsāpju tabletēm. Šobrīd pacientiem tiek piedāvāts brangs atsāpināšanas metožu klāsts – aromterapija, mūzikas terapija, smieklu gāze, pat hipnoze.

Foto