VIDEO: cīnoties ar Covid-19, veikalu un sabiedriskā transporta dezinfekcija īpaši intensīva

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Izplatoties Covid-19 infekcijai, “Bez Tabu” kameras acs iemūžina dezinfekcijas pasākumus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajos autobusos, “Pasažieru vilciena” vilcienos un lielveikalā “Maxima”.

Dezinfekcijas pasākumi tirdzniecības centra “Akropole” lielveikalā “Maxima” sākas pulksten 6.00 no rīta. Tur ar speciāliem līdzekļiem uz spirta bāzes tiek dezinficēti iepirkumu rati, kasu zonas, tīrīta grīda un citas virsmas. Lai izvairītos no liekas apgrābstīšanas, maizītes, smalkmaizītes ievietotas iepakojumos. Mazinot infekcijas izplatības risku, tāpat kā citos “Maxima” veikalos, aizvākti iepirkumu grozi. Lai izmantotu iepirkumu ratus, vairs nav jāievieto monētas. Tādējādi tiek mazināta skaidras naudas aprite. Lielveikalu tīkla pārstāvji aicina arī norēķinos izmantot bezkontakta metodes.

Liene Dupate-Ugule
“Maxima Latvija” pārstāve

Aicinām būt patiesi atbildīgiem, necilāt preces un nelikt tās atpakaļ plauktos. Ja ir paņemta tā leģendārā griķi paka, ieliekam to savā grozā un samaksājam.

Veikalā “Maxima”, tāpat kā visur publiskās vietās, jāievēro divu metru distance vienam no otra. Par to un citiem drošības pasākumiem ik pēc dažām minūtēm pa skaļruni atgādina brīdinoši informatīvs paziņojums.

Ja veikalu kasēs darbinieku un klientu drošībai izveidotas stikla aizsargbarjeras, pašapkalpošanās zonās šādas barjeras efektīvi uzstādīt nav iespējams, tāpēc “Maxima Latvija” šīs zonas darbiniekiem izsniegusi stikla sejas aizsargmaskas.

Liene Dupate-Ugule
“Maxima Latvija” pārstāve

Ik pēc četrām stundām tiek tīrīta kases zonas, karšu termināļi, arī pašapkalpošanās zona.

“Bez Tabu” arī viesojās vilcienu depo un “Rīgas satiksmes” autobusu parkā, kur darbinieki nepaguruši dezinficē sabiedrisko transportu. Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.