Video: “Ar latvieti nevar neiedzert!” jeb kā brazīlietis iesmej par piecām latviešu dīvainībām

5 komentāri
Video: “Ar latvieti nevar neiedzert!” jeb kā brazīlietis iesmej par piecām latviešu dīvainībām
Ekrānuzņēmums no video

Tieši pāris dienas pirms lielās simtgades dienas Latvijā dzīvojošais brazīlietis Felipe Gabriels Ksavjērs publicēja savā “Youtube” kontā video, kurā uzskaitījis latviešu dīvainības, ar kurām saskāries jau gandrīz četru gadu laikā kopš dzīvo Latvijā.

Kā pirmo dīvainību Felipe atzinis pašu latviešu valodas izmantojumu, viņaprāt, esam ievazājuši valodā pamatīgu kaudzi ar anglicismiem. Tāpat puisis norādījis, ka latviešu sabiedrībā esot grūti nedzert, jo šķiet, ka katrs latvietis pret visām likstām izmanto vienu vienīgo līdzeklis – alkoholu. Kā atzina Felipe, arī pats sācis krietni vairāk lietot alkoholu, nekā to darījis iepriekš, dzīvojot Brazīlijā.

Kā trešo dīvainību Felipe atzīmē kāju atkāpšanas māņticību, kā ceturto vārda “dirsa” lietojumu un, visbeidzot, piekto – citu cilvēku neizpratni par to, ko viņš dara Latvijā. Kā norāda puisis, vieni domā, ka viņš ir bēglis, citi, ka vienkārši dumjš, trešie, ka neesot nekādu iespēju Brazīlijā.

Sarunu šovā “Starp mums runājot” Felipe atzinis, ka latvieši nav auksti cilvēki, kā paši sevi par tādiem uzskata – “varbūt mazliet kautrīgi, bet nebūt ne auksti,” stāsta brazīlietis.

Latvijā viņš nonāca pēc tam, kad ilgs ceļojumu biedrs devās aizsaulē un puisis jutis aicinājumu atgriezties Eiropā. Braukt tieši uz Latviju mudinājusi Gabriela Ksavjēra privātskolotāja Brazīlijā, kura pati nāk no Latvijas. Kā norāda puisis, Brazīlijā centies sekot savam sapnim, lai kļūtu par futbolistu, taču tur šo iespēju esot krietni grūtāk īstenot nekā Latvijā.

Felipe
Latvijā dzīvojošais brazīlietis

Brazīlijā katrs otrais puika vēlas kļūt par futbolistu – tur to izdarīt ir ļoti grūti, taču te nav nekādu šķēršļu. Turklāt mans labs draugs te jau strādāja komandā un aicināja mani pievienoties. Komanda ļoti palīdzēja, pat iekārtoja universitātē.

Martā Felipe Gabriels Ksavjērs Latvijā jau būs nodzīvojis apaļus četrus gadus. Video komentētāji un citi, kuriem izdodas dzirdēt Felipi, runājot latviešu valodā, viņu pamatīgi slavē, un tik tiešām – puisis latviešu valodu pārvalda lieliski! Video pāris dienās savācis jau vairāk nekā 130 tūkstošus skatījumu – ieskaties video arī tu un izsaki savu viedokli komentāros par Felipes novērojumiem Latvijā!

5 komentāri