Veikali tiek aizvērti viens pēc otra! Kāda ir problēmu māktā t/c “Mols” nākotne?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

5 komentāri

Vairāku tirdzniecības centra (t/c) “Mols” veikalu klienti saņēmuši ziņas par tirgotavu aiziešanu no “Mola”. Kā t/c konstatēja “Bez Tabu”, daudzi veikali jau slēguši savas durvis. T/c “Mols” apmeklētāji vaicā, vai veikalu slēgšana saistīta ar plaisām lieltirgotavas griestos, par kurām pagājušogad plašākai sabiedrībai vēstīja “Bez Tabu”.

Pagājušā gada rudenī “Bez Tabu” stāstīja par plaisām t/c “Mols” pirmā stāva griestos. Konstrukciju stiprināšanai tika uzstādīti pagaidu balsti. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) uzdeva veikt padziļinātu izpēti, pēc kuras secināts, ka pagaidu risinājumi pilnībā nodrošina bojāto pārsegumu nestspēju un objekts ir darbiniekiem un apmeklētājiem drošs. Vairāk lasi šeit.

Šogad vairāku “Mola” veikalu klienti saņēmuši vēstis no iecienītākajām tirgotavām par veikalu slēgšanu drīzumā. “Bez Tabu” tirdzniecības centrā pārliecinājās, ka vairāki veikalnieki jau pametuši telpas, tāpat vēl kāds grasās to darīt. T/c apmeklētāji vaicā: vai veikalu slēgšana saistāma ar konstrukciju defektiem, vai drīzumā gaidāma visa t/c slēgšana, piemēram, uz remontdarbu laiku?

“Molā” uzrunātie vairāku veikalu darbinieki stāsta, ka viņu pārstāvētie veikali slēgs durvis “Molā”, lai pārceltos citviet; vēl kāds saka, ka “Mols” neesot konkurētspējīgs, esot jūtams apmeklētāju trūkums. Tomēr visi uzrunātie noliedz baumas par “Mola” slēgšanu. Baumas kliedē arī t/c “Mols” vadītāja Una Tukiša.

Una Tukiša
t/c “Mols” vadītāja

Nomnieku mainība notiek pastāvīgi. Tas notiek visu laiku. Tas nav nekas tāds, kas notiek tikai tagad. Runājot par konkrētiem veikaliem, kāpēc tie aizvērti, iemesli ir dažādi. Mūsu savstarpējās attiecības regulē līgums, kas ir mūsu konfidenciāla komercinformācija, tāpēc nevaram atklāt iemeslus, kāpēc konkrēti veikali aizveras. Tomēr tas nekādā gadījumā nav saistīts ar plaisām. Pēc plaisu parādīšanās izstrādāja risinājumu, kas tika realizēts. Gala ziņojumā objekts atzīts kā apmeklētājiem un darbiniekiem drošs.

BVKB informē, ka pagaidu risinājums konstrukciju stiprināšanai ir drošs, bet ir vien pagaidu.

Jūlija Eizenberga
BVKB pārstāve

BVKB uzdevis ēkas īpašniekam līdz šā gada 20. novembrim veikt konstrukciju pastiprināšanas darbus, rast pastāvīgu risinājumu, veikt remontu bojātajā posmā. Remontdarbu laikā ēkā varēs atrasties, jo normatīvie akti pieļauj atsevišķas situācijas, kad tas ir iespējams. Protams, ēkas īpašniekam jāsaplāno remontdarbi, lai tie netraucētu apmeklētājiem.

“Mola” vadītāja Tukiša stāsta, ka remontdarbu laikā tiks noteikti lokāli ierobežojumi.