Vecrīgā atver alus salonu, kur plānots tirgot 900 dažādus alus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

31 komentārs

Spītējot pandēmijai, Šikoru ģimene lēmusi piepildīt ģimenes galvas Andreja sapni un Vecrīgā vēruši durvis alus salonam. Telpas lielākoties iekārtotas saviem spēkiem. Palīdzīgu roku neatteica ne meita, ne dēls, ne sieva. Arī šobrīd bērni regulāri nāk talkā vecākiem un alus salonā veic dažādus pienākumus.

Salona telpas izgreznotas ar kolekcionāru alus pudeļu etiķetēm, iespaidīgu alus bundžu kolekciju, Latvijas alus darītavu pudeļu korķīšiem, kā arī pamatīgu alus kausu kolekciju.

Ģimenes galva Andrejs Šikors ir biedrības ”Alus brālība” vadītājs un uzskata, ka alum Latvijā būtu jāagūst iepriekšējās pozīcijas – jānostājas priekšā vīnam un stiprajiem dzērieniem.

Andrejs Šikors
Idejas autors

Mūsu uzdevums ir popularizēt alu kā Latvijas tautas neatņemamu kultūras sastāvdaļu. Nevis kā alkoholu, nevis kā produktu no kā piedzeras cilvēki, bet alu kā mūsu tautas kultūras bagātību.

Andreja sieva Lienīte atklāj, ka pirmos apmeklētājus bija paredzēts sagaidīt jau oktobrī, tomēr pasaulē notiekošais licis plānus mainīt. ”Domājām, ka izturēsim līdz decembrim, kad vērsies vaļā. Tā no mēneša uz mēnesi savelkam jostas, mēģinām apmaksāt rēķinus. Atbalsta no valsts nav, jo mēs vēl nebijām atvēruši durvis. Vecrīga ir pilnīgi izmirusi,” raidījumam atklāj salona īpašniece Lienīte.

Ģimene optimismu nezaudē un turpina iet uz mērķi- 900 dažādiem aliem. Jā, tieši tik daudz dažādus alus izvēlēts piedāvāt apmeklētājiem. Šobrīd gan līdz mērķim vēl tāls ceļš ejams, pašreiz iespējams nobaudīt 340 alus.

31 komentārs