5 komentāri

”Sieva viņu atkal sagaidīja ar pārmetumiem un nicinošiem vārdiem. Par atbildi saimnieks sievu iekaustīja. Kopš tā laika viņa ir rāma un padevīga.” Citāts no apgāda ”Zvaigzne ABC” izdotas grāmatas ”55 pasaciņas par dzīvniekiem un ļaudīm”.

Pasakā saimnieks uzklausa gaiļa padomu, kā rīkoties, lai sieva būtu paklausīga. Stāsta beigās saimnieks sievu iekausta un visi dzīvo laimīgi. Turklāt grāmatas anotācijā rakstīts, ka tā iedvesmo lasītāju uz aktīvu darbošanos. Pasakas ”Suns un gailis” saturs pārsteidzis vairākus vecākus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas psiholoģe uzteic vecākus, kuri pasaku pārlasa, pirms ar tās saturu iepazīstina savu atvasi. Viņa viennozīmīgi neatbalsta šādu stāstu, jo tā fabula esot – sit un viss būs kārtībā.

Diemžēl realitātē pastāv gan labie, gan sliktie darbi. Vecāku pienākums būtu ar bērnu pārrunāt pasakās lasīto un filmās redzēto. Ir stāsti, no kuriem var mācīties, kā pareizi darīt, un ir stāsti, no kuriem mācīties kā nedarīt.

Grāmatas izdevēji, apgāds “Zvaigzne ABC” norāda uz vairākām grāmatām, kurās atrodamas pasakas ar ļoti līdzīgu scenāriju. Katram vecākam jānovērtē, vai pasaka ir piemērota bērnam. Uzskata, ka pasaka var būt pat pamācoša, ja vecāki tās morāli pārrunā ar bērnu.

Foto

TOP komentāri

 • aha
 • maijazp
  +3 +3 0

  maijazp

  Pēc šī sižeta noskatīšanās jāsāk domāt, ka bērnu vecāki no mēness nokrituši un visu laiku nav redzējuši, ka televīzijā multfilmās, nerunājot nemaz par interneta spēlēm tiek popularizēta viena vienīga vardarbība. Tas sākās jau padomju laikos ar "Nu pagaidi", "Stremjanka un Makarons"," Toms un Džerijs", kur nu vēl šodienas "Rozā pantera" un citas. Iepretim vardarbībai, kas ir šajās multenēs, latviešu tautas pasakas ir tikai sīki ziediņi. Skumji klausīties, ka mēs sākam apšaubīt savas tautas vislielākās vērtības, bet nerunājamies ar bērniem, par ko liecina tas, ka šodien pat tautas dziesmās bērniem ir jātulko katrs otrais vārds.(piemēram: skolas bērni nezina, kas ir tīrumiņš un kas ir arājiņš - un tie nav lielpilsētas bērni.) Nu ko, tulīt pēc "Bez tabu" sižeta visa ģimene priecīgi skatīsies Ziemassvētku klasiku "Viens pats mājās", kas nebūt nav vardarbīga!!!
 • Elza
  0 0 0

  Elza

  maijazap - bet pretjautājums: bērnībā skatoties "Nu pagaidi" vai kaut Tomu un Džeriju bērni no tā pārņēma darbības modeli - ka ir jāiet un jāklopē? Diez vai. Man ne mirkli arī latviešu pasakas nav licies, ka tā ir pamācība kā jādzīvo, bet vien jautri stāstiņi iz dzīves. Varbūt vecāki mācēja paskaidrot. Varbūt arī tagad vecākiem vairāk vajadzētu ar bērniem lasīto kopā analizēt nevis iegrūst grāmatu rokā - izklaidējies pats, man seriāls jāskatās.
  Vēl kas - jau sāk apnikt mūsdienu stulba'šausmināšanās par visu. Nevis situācijas analīze, veselīgs skats uz to, ka pasaule ir dažāda un mums nav kāds jāsit tāpēc, ka cits sit, bet varbūt paši piedāvājam saviem bērniem mācīties skatīties pasaulē reāli, analizēt, nevis visu, ko liek priekšā uztvert kā aksiomu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl