Vecāki jautā: Vai jāpērk autobusa biļete bērnam, kurš mācības uzsāk 8 gadu vecumā?

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

27 komentāri

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka bērniem līdz 7 gadu vecumam sabiedriskais transports ir bez maksas. Uzsākot skolas gaitas, par braucienu ir jāmaksā, taču “Bez Tabu” skatītājs uzdod jautājumu: “Ja bērns mācības uzsāk 8 gadu vecumā, vai gadu var braukt bez maksas?”

“Bez Tabu” skatītājs

Citi saka, kamēr skolā vēl neiet, biļete ir bezmaksas! Taču citi saka, ka biļete ir jāpērk. Lūdzu, palīdziet tiks skaidrībā!

Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere skaidro, ka starppilsētu autobusos biļete nav jāpērk pirmsskolas vecuma bērniem. Uzsver, ka pārsvarā bērni mācības uzsāk 7 gadu vecumā, tomēr gadījumos, kad bērns sāk iet skolā 8 gadu vecumā, līdz skolas uzsākšanas laikam, biļete starppilsētu transportā ir bez maksas.

Uzsākot mācības, par biļeti ir jāmaksā, taču autotransporta direkcijas pārstāve informē, ka lielākajā daļā pašvaldību ir padomāts par maksas atvieglojumiem gan skolēniem, gan studentiem.

 

TOP komentāri

 • Gita Kudina
  +4 +3 -1

  Gita Kudina

  Elīna Kreivina Mēs esam mūzikasskolas skolnieks un sporta skolas skolnieks. Es tā interpretēju likumu. 😀
 • Karina Gara
 • Elina Elina
  +2 +2 0

  Elina Elina

  Una Aide viņam tas nav jāzin...ja nav pase..vai id karte vao skolena apkiecibas tad nesanaks ar atlaidi. Bet ja viens no dokumentiem ir tad soferim nekas nav jazin.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl