Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs norāda uz pārlieku lielu izmaksāto atalgojumu Valsts policijā, kas liek uzdot vairākus jautājumus.

Bez Tabu skatītājs raksta:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien, lasīju, ka Valsts policijas darbiniekiem nepietiek līdzekļu, lai varētu samaksāt par pārstrādātajām stundām. Apskatot, cik policisti saņēma novembrī, pirmais, kas pievērsa uzmanību, ir vairāk nekā četri tūkstoši eiro Artim Velšam. Gribētu uzzināt, ko Artis Velšs tādu dara, ka saņem uz pusi vairāk nekā pats Valsts policijas priekšnieks.

Novembrī lielāko atalgojumu no Valsts policijas darbiniekiem saņēma Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (4 519 eiro). Otrā vietā ierindojas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, kurš nopelnīja nedaudz vairāk par četriem tūkstošiem.

Godpilnajā trešajā vietā ierindojas Artis Velšs (4 068 eiro), kamēr policijas pirmā persona Ints Ķuzis (2 704 eiro) ir tālu no goda pjedestāla.

Valsts amatpersonas deklarācijas dati liecina, ka Artis Velšs pērn policijā nopelnīja 61 750 eiro, vidēji mēnesī tie ir 5 145 eiro. Pat, ja A. Velšs strādā 30 dienas mēnesī, viņš ik dienu pērn nopelnīja aptuveni 172 eiro.

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis

Šāda summa varētu būt, jo papildus ikmēneša maksājumiem Valsts policijas darbinieki tiek iesaistīti virsstundu darbā. Parasti tie ir plānoti un neplānoti pasākumi, kam nepieciešama pastāvīga dienestu iesaiste.

2015. gada sākumā tā bija Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā, kur daudzas policijas amatpersonas strādā vadības štābā, arī ārpus noteiktā darba laika.

Anučins atklāj, ka A. Velša pamatalga ir 2 693 eiro, papildus noteikta piemaksa par pulkveža pakāpi (135 eiro mēnesī), kā arī piemaksa par organizētās noziedzības apkarošanas vadību (350 eiro mēnesī). Tāpat policijas pārstāvis norāda, ka A. Velša virsstundas likme ir 32,02 eiro par vienu virsstundu.

Ar 2017. gada 1. janvāri paredzēts mainīt atalgojuma aprēķina sistēma, kas vidēji iekšlietu struktūrā strādājošajiem sola algas palielinājumu 300 eiro apmērā.

Foto

TOP komentāri

 • Vp
  +5 +5 0

  Vp

  Bet parastie policisti nevar savilkt galus, strada divos un vairak darbos, beigas neiztur un taisa pasnavibas! Un tie nav divi cilveki ka mums pazino prese ikgadu tie ir vairak un vairak, kluset ir izdevigak!
 • Sirdsapzina
  +3 +3 0

  Sirdsapzina

  Man zel, bet kada valdiba tada Valsts policijas valdiba. Zel ka parastie policisti cietis ka skolotaji. Lielie prieksnieki sanem 4 tukstosi un mazie ap 2000€ bet parastie 500€. Bet sadalot uz visiem sanak ka katram policistam bus pa 100€ pielikums. Man patik ka Mana mila policija sarga manu drosibu. Paldies Jums Ka vel esat.
 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Kaut ko nesaprotu- pamatalga ir viens -par darba vadibu, noziegumu apkarošanas vadība-otrs formulējums.Ko vada pirmajā sadaļā? Vai neapzog savējos tāpat kā deputāti, kas saņem algu par kaut ko, tad vēl par sesijām, komisijām,balsošanām utt,Vai alga neaptver visu to, ko dara?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl