Valdis zaudēja visu, kas viņam bija… Tagad dzīvo teltī Olaines mežos

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

58 komentāri

Olaines novada Dāvji, 829. meža kvartāls, tāda ir 2. grupas invalīda Valda adrese jau otro mēnesi. Vīrietis ceturto gadu ir bez pastāvīgas dzīvesvietas, pagaidām par savām mājām sauc valstij piederošu mežu.

Vīrietis ceļmalā uzstādīja plakātu, kas vēstīja: ”Eiropieši! Esmu kristietis-invalīds. Mani izmeta mežā. Ja tev ir kas lieks, nemet ārā, bet atstāj šeit.” Vēstījumam gan nebija lemts ilgi atrasties ceļa malā, jo jau nākamajā naktī tas tika nozagts.

Valdis
dzīvo mežā

Mans brālis paņēma kredītu, pēc tam ar bankas starpniecību tika pārdots īpašums. Mūsu vienošanās paredzēja, ka man būs īres līgums uz 40 gadiem, bet viņam būs īpašumtiesības. Juristi teica, ka mani nevar izmest no mājām, tiesa to tomēr izdarīja.

Valdis apmetnē savām rokām izveidojis galdus, soliņus, kā arī uzmeistarojis atkritumu urnu. Kā liecina Olaines novada pašvaldības policijas priekšnieka Ervīna Siliņa sniegtā informācija, tad Valdis ar atkritumu izvedējiem noslēdzis līgumu, lai no apmetnes regulāri tiktu izvesti sadzīves atkritumi.

Tāpat jūnija sākumā mežā ieradās vēlēšanu komisijas pārstāvji ar vēlēšanu urnu, lai Valdis varētu izpildīt pilsoņa pienākumu. Vīrietim ir invaliditāte, staigāšana viņam sagādā grūtības.

Olaines sociālais dienests divu mēnešu laikā nav apraudzījis vīrieša dzīves apstākļus, kaut bija informēti par mežā dzīvojošu personu. Pēc raidījuma Bez Tabu zvana nekavējoties ieradās 4 pašvaldības darbinieki, taču, nesastopot vīrieti, aizbrauca prom.

Mārīte Rūja
Olaines novada domes pārstāve

2014. gadā šis cilvēks ir vērsies sociālajā dienestā pēc palīdzības, viņa juridiskais statuss neļāva piešķirt trūcīgā statusu, līdz ar to nepienācās pabalsts. Viņam ar iesniegumu jāvēršas pašvaldībā, tad, iespējams, varēsim piešķirt dzīvojamo platību.

Vīrieti mežā apraudzījuši Olaines pašvaldības policisti, kuri saņēma zvanus no pagasta iedzīvotājiem. Ņemot vērā, ka Valdis nav izsludināts meklēšanā, tad likumsargiem nebija iemesla viņu aizturēt. Pašvaldības policijas priekšnieks E. Siliņš norāda, ka vīrietim piedāvāta palīdzība, taču viņš no tās atteicies.

Foto

58 komentāri