Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

Komentāri

Franči visā pasaulē pazīstami kā romantiskākie mīlnieki, un ne velti jēdziens franču skūpsts jau izplatījies kā viņu kultūras elements.

Franču maiznīcas un kafejnīcu īpašniekam Bernāram Laranē ar skūpstiem saistās atmiņas jau kopš bērnības, kad, būdams mazs puika, redzējis, ka cilvēki uz ielas skūpstās, bijis pārliecināts, ka tādējādi viņi “ražo” bērnus. Zina, ka arī citi mazie franči domājuši tāpat.

Ievērojis, ka latvieši atturas bučoties publiski un tas notiek vien retos gadījumos, taču franči bieži skūpstās publiskās vietās, un tas nav nekas neparasts.

Skūpstīties franču mēlē vārda tiešā nozīmē ir skūpstīties, izmantojot mēli. Franču skūpstu dēvē arī par dvēseles skūpstu, jo mutējoties rodas sajūta, it kā divas dvēseles saplūstu vienā. Seksologs Arturs Šulcs stāsta, ka skūpsta laikā tiek iedarbināti ne tikai tie receptori, kas ir ap lūpām un muti, bet kopā 70 muskuļus kakla un galvas rajonā.

To darot pareizi, rodas viegls reibonis, straujāka sirds sišanās, ceļgalu trīcēšana un paaugstināts asinsspiediens. Skūpsta laikā mēli gan izmanto gan ne tikai franči vien, bet gandrīz visu tautu un nāciju cilvēki.

Literatūras avoti liecina, ka nosaukums franču skūpsts radies jau vismaz 20. gadsimta sākumā, kad to ieviesa angļu valodā runājošā pasaule, jo franči jau toreiz bija slaveni ar savu kaisli intīmajās attiecībās. Viņi esot bijuši pirmie, kas atļāvušies arī publiski savas mīlas jūtas izrādīt jau pirms gadsimta, dejojot un bučojoties.

Bernārs Laranē atzīstas, ka pats visvairāk buču saņem tieši Valentīna dienā, jo šai dienā parasti svin savu dzimšanas dienu, kas faktiski gan ir dažas dienas iepriekš.

Foto

Lasi vēl