Vai slēptā priekšvēlēšanu kampaņa? Nila Ušakova bijušās sievas kafejnīca pārdēvēta partijas vārdā!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

13 komentāri

2014. gadā Rīgas mēra Nila Ušakova nu jau ekskundze Rīgā uzsāka savu biznesu, atverot “kafe Dali”. Par tur notiekošo ik pa brīdim varēja lasīt dažādu mediju un ziņu lenšu rakstos, bet tad viss pieklusa. Līdz šim brīdim, kad acīgi cilvēki pamana paziņojumu, ka kafejnīca mainījusi nosaukumu. No “kafe Dali” uz “Saskaņa kafe”.

Ušakova bijušās sievas kafejnīcas atrašanās vieta ir Spīķeros, vien pārsimts metrus no partijas Saskaņa biroja. Kā vēsta cilvēku veikti ekrānuzņēmumi, pavisam nesen tie, kuri Facebook bija piesekojuši šīs kafejnīcas sociālajam kontam, saņēma paziņojumu, ka lapa, kura jums patīk, “kafe Dali”, ir mainījusi nosaukumu uz “Saskaņa kafe”. Kādēļ? No Jeļenas Ušakovas atbildi uzzināt neizdodas, jo viņa uz izsūtīto e-pasta vēstuli neatbild. Tālākais skaidrošanās ceļš ved uz Rīgas domi. No Rīgas mēra preses sekretāres Lailas Īvānes “Bez Tabu” saņem atbildi, ka pašvaldībai nav nekāda pamata to komentēt.

Laila Īvāne
Rīgas mēra preses sekretāre

”Informēju jūs, ka minētās kafejnīcas īpašnieks nav pašvaldība un pašvaldībai nav nekāda pamata komentēt īpašnieka un nomnieka darījumus. Cik pamanīts, kafejnīca ar nosaukumu “Saskaņa kafe” Spīķeros darbojas jau ilgāku laiku.”

Apgalvojums par šādas kafejnīcas eksistenci jau kādu laiku ir dīvains, jo, ja palūko “Facebook”, iestādes adrese norādīta tieši tā pati, kura bija “kafe Dali”. Kad ierodamies uz vietas, tur reālajā dzīvē nav atrodama ne politiskā, ne nepolitiskā kafejnīca. Telpās kopš pērnā gada decembra saimnieko cits uzņēmums, kuram ar visu iepriekšminēto nav nekādu saistību. Arī otrais redzamākais partijas “Saskaņa” biedrs Jānis Urbanovičs rausta plecus un sakās, ka neko par tādu kafejnīcu nezina.

Ilga Kreituse
politoloģe

”Viņi no jums atgaiņājas kā no mušas pavasarī, kura traucē dzīvot. Ja kādai izklaides vietai tiek piešķirts politiskā spēka nosaukums, tad partijai godu nedara. Gan partijas vadībai, gan arī Ušakovas kundzei vajadzētu pārdomāt šo soli, jo šobrīd sanāk, – gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr.”

Ivars Ījabs
politologs

”Nevienam nevar aizliegt atvērt kafejnīcas ar tādiem nosaukumiem, kā viņš vēlas – kaut arī šeit biogrāfiskā un ģeogrāfiskā saikne ar partiju ”Saskaņa” ir nenoslēpjama. Interesanti, kā uz to reaģēs KNAB: vai kafejnīca partijas vārdā būtu uzskatāma par priekšvēlēšanu aģitāciju vai ne.”

Tātad reāli dabā kafejnīca vairs neeksistē, par nosaukuma maiņu tiek paziņots tās kontā sociālajā portālā. Par ko tas liecina? To ļauts secināt katram pašam.