Vai seksīga skolotāja uzlabo audzēkņu sekmes? Kur ir robeža?

3 komentāri

Šobrīd pasaules slavenākā un arī seksīgākā ir matemātikas skolotāja Oksana Ņeveselaja no Baltkrievijas. Šo titulu viņa ir ieguvusi, pateicoties savām bildēm sociālajos portālos, kurās viņa nekautrējas demonstrēt, ka Māte Daba viņu ir apveltījusi ar kuplām un izteiksmīgām formām!

Uzrunātie cilvēki Latvijas ielās no pirmā acu skatiena Oksanai piešķir modeles profesiju. Uzzinājuši, ka viņu modele patiesībā ir skolotāja, lielākā daļa norāda, ka tāda uzvedība neatbilst ētikas normām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Nē, skolotāja nedrīkst publicēt tādas bildes. Viņa pēc tam mācas skolniekus!” norāda skolēni Matīss un Austra. ”Nē, tā ir darba specifika, ka tādas lietas nevajadzētu darīt” atzīmē Eduards, arī skolēns.

Iespējams, matemātikas skolotāja Oksana ir veikusi aprēķinu, ka šādu foto publicēšana paaugstinās skolēnu vēlmi pēc matemātikas zinībām. Latvijas pedagoģiskajā vidē šāda teorija netiktu atzīta.

Juris Zīvarts, Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors

Pedagogs ir tā persona, kuram bērni uzticas. Ir jāvērtē, vai bildes, ko ievieto savos sociālajos tīklos, būtu rādāmas visiem.

Izglītības likumā ir noteiktas ētikas normas, kas ir jāievēro katram skolotājam. Turklāt katra skola, vadoties pēc šā likuma, izstrādā savu ētikas kodeksu.

Foto

Elita Rītere, Rīgas Valda Zālīša sākumskolas direktore

Mans personīgais viedoklis, ka šādus foto nebūtu ētiski ievietot sociālajos tīklos. Mūsu skolas ētikas kodeksā ir minēts par informāciju, kādu mēs par sevi sniedzam – mēs arī sociālajos tīklos esam skolotāji.

Ētikas kodeksā ir norādīts, ka ir jāģērbjas korekti un atbilstoši attiecīgajai situācijai. Lai pedagogiem nerastos pārpratumi, tiek pieaicināti pat atzīti eksperti.

”Mēs aicinām modes dizainerus, stāstām par etiķeti, par modi, lai gala lēmumu pats skolotājs spētu pieņemt, atbilstoši situācijai,” norāda direktore.

Latvijā skolotājiem īpaši nav jāaizrāda par korektumu, taču ik pa laikam gadoties pa kādam tīrradnim.

Elita Rītere: ”Tas gan bija ļoti sen, kad modē bija ar atkailinātu vēderu iet pa ielu. Gluži ar atkailinātu vēderu neviens nebija skolā, bet tā blūzīte varēja pakāpties uz augšu un rasties situācija. Tad gan mēs runājām, ka ir vietas, kur ievērojam korektumu.”

”Pedagogs ir nofotografēts ar lielu apjomu alkohola pudeļu. Ir bijis, ka sejas izteiksme liecina par atrašanos psihotropo vielu iespaidā,” atminas Zīvarts.

Oksana uz raidījuma Bez Tabu aicinājumu sazināties, neatsaucās. Iespējams, viņas vienādojums bija līdzīgs garāmgājēja Jāņa atziņai: ”Ja šāda skolotāja – stundas nebastotu. Pilnīgi noteikti!”

Video

TOP komentāri

 • Luciks
  0 0 0

  Luciks

  Pareizi teica ka brivaja laika dari ko grib, skola ira skola brivais laiks tas ira jau cits;
  kapec taij skolotajaij jajutas
  gan interneta gan skola ka skolotajaij?
  vina tak ira daila dzimuma parstavis.
 • guls
 • VALDIS

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl