Vai populārās bezvadu austiņas ietekmē veselību?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru
Vai populārās bezvadu austiņas ietekmē veselību?

Sākusies bezvadu austiņu ēra, un, reaģējot uz skatītāju jautājumiem, raidījums “Bez Tabu” pēta, vai jauniešu vidū populārās bezvadu austiņas ietekmē veselību?

Austiņas ar vadu moderno tehnoloģiju cienītāji jau paguvuši aizstāt ar bezvadu ierīcēm. Daudziem, līdzīgi kā “Bez Tabu” skatītājai, rodas jautājums par to izraisītā starojuma ietekmi uz veselību.

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja ar draudzenēm esot pārrunājusi tēmu, kas viņai šobrīd šķiet ļoti aktuāla.

“Bez Tabu” skatītāja

Interesanti būtu noskaidrot, vai bezvadu austiņas nav veselībai bīstamas? Ja pavēro, – mūsdienās pat katram piektajam bērnam tādas ir. Ko par to saka zinātnieki, speciālisti, vai tas atstāj ietekmi uz veselību nākotnē?

Mūsu valstī pētījumi par bezvadu austiņu radītā starojuma ietekmi uz veselību neesot veikti, un Veselības inspekcijai nav ziņu, ka tas pētīts Eiropā. Austiņu radītais starojums esot pat mazāks nekā tas esot no mobilā tālruņa.

Tehniskās universitātes profesors Guntars Balodis akcentē, ka no starojuma viedokļa nav atšķirības, – lieto austiņas ar vadu vai bez tā. Tam piekrīt arī Veselības inspekcijas pārstāvis Normunds Kadiķis. Kaitējumu veselībai varot nodarīt tad, ja austiņās klausās pārāk skaļu mūziku.

Latvijas Bērnu dzirdes centra ārste, audioloģe Sandra Kušķe skaidro, kādos gadījumos radām apdraudējumu dzirdei, proti, klausoties pārlieku skaļas skaņas austiņās.

Sandra Kušķe
audioloģe

Ir vairāki paņēmieni, kā mēs varam noteikt, vai šī skaņa varētu būt par skaļu mana bērna austiņām vai ne. Tie ir tādi pavisam vienkārši paņēmieni. Ja mums ir austiņas, ko bērns liek ausīs, un jūs novietojat šīs austiņas ar konkrēto mūziku vai jebkādu cita veida skaņu rokas stiepiena attālumā un jūs precīzi dzirdat, kas skan šajās austiņās, tad noteikti šāda skaņa ir par skaļu.

Kādas austiņas labāk lietot – mazās (ausīs liekamās) vai lielās, kas nosedz visu ausi? Ekspertu viedoklis, ka tā esot gaumes lieta. Mediķus satrauc tas, ka jo gads, jo cilvēku, kam ir dzirdes problēmu, kļūst vairāk.

0 Komentāru