“Uzvar nevis spēlētāji, bet komanda!” Pirmo reizi pasaules čempionāts hokejā notiks Dānijā!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

Latvijas hokeja valstsvienība jau devusies uz pasaules čempionāta norises vietu – Dāniju. Komandas kapteiņa pienākumi šogad uzticēti uzbrucējam Robertam Bukartam, bet asistenta pienākumus pildīs Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš un Kristaps Sotnieks. Jau iepriekš ziņots, ka ilggadējais kapteinis Kaspars Daugaviņš veselības apsvērumu dēļ komandai nepalīdzēs, tāpat arī vairāki citi pieredzējuši spēlētāji.

Bijušais Latvijas hokeja izlases spēlētājs, hokejists un treneris Jēkabs Rēdlihs izlases gaitām līdzi sekos galvenokārt mājās pie TV ekrāna. Ciemos noteikti aicinās savu brāli Krišjāni Rēdlihu, kurš arī šogad uz čempionātu nedodas, taču Rēdlihu vecāki gan dosies uz Dāniju, lai klātienē atbalstītu jaunāko no brāļiem Miķeli Rēdlihu.

Jēkabs Rēdlihs
hokejists

Katru gadu ir vadošie spēlētāji, kas nav aizbraukuši līdzi, un tiek dota iespēja jaunajiem spēlētājiem. Es uzskatu, ka spēlēs uzvar nevis pieredzējuši spēlētāji, bet gan komanda. Es augsti vērtēju treneri Bobu Hārtliju un uzskatu, ka viņš spēj kolektīvu saliedēt, ja kolektīvs kā kulaks “bliež vaļā”, tad jau tas ir pilnīgi cits hokejs.

Sporta komentētāji Aivars Zahārovs un Toms Prāmnieks, kuri bijuši līdzās izlasei vairākos pasaules čempionātos hokejā, uzskata, ka šogad nozīmīga ir arī pati norises vieta, jo pirmo gadu pasaules labākās hokeja izlases mērosies spēkiem Dānijā.

“Gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem būs jauna teritorija, jo parasti, kad iepriekš ir kaut kur spēlēts, atceramies labos laikus, bet te nekāda priekšvēsture nav,” uzskata Toms Prāmnieks. Savukārt Aivars Zahārovs norāda, ka pirmo reizi būs jāmērojas spēkiem ar izlasi, kas līdz šim nekad nav spēlējusi elitē – Dienvidkoreju.

Komentētāji uzskata, kā Dāņi ar Latvijas hokeja izlasi ieplānojuši cīņu par ceturdaļfinālu, tāpēc spēle ierindota grafika pašās beigās. Tomēr čempionāta atslēgas spēle Latvijai būšot pati pirmā pret Norvēģijas valstsvienību. Uzvara garantēs labu noskaņojumu un ticību saviem spēkiem.

Jēkabs Rēdlihs nepiekrīt komentēt spēļu grafiku, jo svarīgas esot visas spēles. Hokejs jāspēlē ar sirdi un dvēseli, tad spēlētājs ar katru maču var kļūt labāks. “Ja tu sāc kaut ko rēķināt, tad spēle ir beigusies, kravā mantiņas un brauc mājās! Ja brauc uz visām spēlēm ar 110% atdevi, tad saulīte uzspīdēs,” novēl Jēkabs Rēdlihs.

Foto