“Uztaisījām pannu, tad cepiet!” Ciemos pie seriāla “Radiņi” tituldziesmas autoriem “Labvēlīgā Tipa”

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

Jaunā TV3 pašmāju seriāla “Radiņi” cītīgākie skatītāji gan jau būs saklausījuši pazīstamas balsis seriāla tituldziesmā. Seriāls sākas ar grupas “Labvēlīgais Tips” dziesmu “Taciņa”, kas radīta speciāli seriālam, raidījums “Bez Tabu” viesojas pie dziesmas autoriem, lai uzzinātu vairāk par tās tapšanas procesu.

Tautā iemīļotās grupas “Labvēlīgais Tips” mūziķi atzīst, ka piedāvājums radīt tituldziesmu bijis negaidīts, jo pasūtījuma darbi neesot viņu specializācija, lai gan pieredze kino mūzikā ir. Izrādās, ka “Labvēlīgais Tips” gādājuši arī par latviešu komēdijas “Es mīlu jūsu meitu” muzikālo noformējumu.

“Mums vispār patīk tie retie pasūtījuma darbi, jo tā saucamie pasūtījuma darbi tā atbrīvo, jo nav nekādas atbildības, tas nav mūsu, mēs uztaisījām smuku pannu, un tad cepiet un vāriet,” stāsta grupas solists Andris Freidenfelds. Fredis gan pieļauj iespēju, ka dziesma varētu tikt iekļauta arī grupas repertuārā. Tituldziesma radīta, noskatoties pirmās sērijas nemontēto versiju.

Fredis

Fredis
“Labvēlīgais Tips” solists

Mēs esam redzējuši tos seriāla oriģinālus, es esmu šo to redzējis, es atceros to faktūru, tāpēc arī parādījās “vienkāršā jaciņa” un “vienkāršā seja”, šajā seriālā cilvēki nedzīvo pilī, viss ir tā sadzīviski, vienkārši, sirsnīgi. Likās, ka tāda vienkārša dziesmiņa arī iederētos.

Tikpat sadzīviski, vienkārši un sirsnīgi arī tapusi pati tituldziesma, draugiem sanākot kopā un jautri pavadot laiku, gluži tāpat kā sižeta tapšanas brīdī, Ģirta Lūša viesistabā. “Savā laikā mēs vairāk nakts klubos rakstījām tos skaņdarbus, tagad esam pārcēlušies uz dīvāniem, vai nu pie manis, vai pie Freda Mežciemā, vai pie Normunda,” smejoties atzīst grupas ģitārists un menedžeris Ģirts Lūsis.

Turklāt “Labvēlīgais Tips” ne tikai radījis tituldziesmu, bet, citējot Ģirtu Lūsi, arī piesārņojis pārējo filmas daļu ar muzikālajiem failiem, jo grupa rūpējas arī par seriāla skaņu celiņu. “Jebkurā gadījumā mūzika aizņem visu filmu, mēs esam vēl kaut kādus 50 dažādus motīvus radījuši, jo jābūt dažādām tēmām: jautrai tēmai, satraukuma tēmai, jābūt mierīgajai gulētiešanas tēmai,” skaidro grupas taustiņinstrumentālists Normunds Jakušonoks.