Uz vienu kvadrātmetru daudz čempionu! Sportistu kalvē aug jaunā bokseru un kikbokseru paaudze

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Latvijas boksa superzvaigzne Mairis Briedis jau atkal ticis līdz Pasaules boksa supersērijas pusfinālam, kurā šoreiz viņš mērosies spēkiem ar poļu bokseri Kšištofu Glovacki. Tuvojoties lielajai boksa cīņai 15. jūnijā “Arēnā Rīga”, “Bez Tabu” tiekas ar jaunajiem cīņas sporta censoņiem Kikboksa un boksa skolā ”Rīga”, kuras dibinātāja un galvenā trenere ir iedvesmojošā Linda Ābele, divkārtējā pasaules čempione kikboksā.

Linda Ābele ir augumā gara gaišmate ar izteiksmīgu smaidu un acīmredzamu iedegumu. Tērpusies vasarīgā kleitā, viņa pēc meitas izlaiduma ieradusies uz jauno censoņu treniņu. Kikboksa un boksa skolā ”Rīga” sieviete nav iemaldījusies nejauši, kā kādam nezinātājam varētu šķist. Linda ir īstajā vietā, blakus savējiem, citiem treneriem un ļoti daudziem jaunajiem bokseriem un kikbokseriem.

Cīņas sportā ievilina afiša pieturā

Linda Ābele ir divkārtējā pasaules čempione kikboksā, skolas dibinātāja un galvenā trenere. Viņa stāsta, ka cīņas sportā viņu vēl bērna vecumā ievilināja reklāmas plakāts pieturā, kurā gaidīja autobusu, lai dotos uz mājām pēc basketbola treniņa.

Linda Ābele
Divkārtējā pasaules čempione kikboksā, Kikboksa un boksa skolas “Rīga” galvenā trenere

Astoņu gadu vecumā sāku trenēties basketbolā, tomēr basketbolu spēlēju kā katrs otrais, bez panākumiem. Kā šodien atceros, pēc treniņa gaidīju autobusu pieturā Čaka ielā. Tur bija reklāmas afiša, kas aicināja uz kikboksa treniņiem. Kā ieraudzīju to afišu, ātri vien aizgāju uz zāli, tur man iepatikās, tur es arī paliku. Tolaik man bija 13 vai 14 gadu. Sākotnēji es slēpu no visiem, ka esmu sākusi iet kikboksa treniņos. Darīju to paralēli basketbolam, tomēr, kad pateicu visiem, manu izvēli atbalstīja. Atceros, ka mani opis atbalstīja. Viņš no pensijas man nopirka pirmos cimdus, vislabākos ādas cimdus! Es sapratu, ka cīņas sports ir man! Vecāki bija priecīgi, to, ka daru to, kas man patīk.

Cīņa ar stereotipiem un vērienīgie sasniegumi

Ar savu piemēru Linda sasit lupatu lēveros stereotipus – vilina uz treniņiem ne vien zēnus, bet arī meitenes.

Linda Ābele
Divkārtējā pasaules čempione kikboksā, Kikboksa un boksa skolas “Rīga” galvenā trenere

Meitenes te iegūst koordināciju, lokanību, veiklību. Ar šo sporta veidu var attīstīt fiziskās un psiholoģiskās īpašības, kas var palīdzēt koncentrēties, piemēram, mācībām. Ļoti daudz meiteņu trenējas. Mani viņas te ”gāž otrādi”! Mūsdienu treniņu metodes ļauj trenēties meitenēm, kuras baidās gūt zilumus.

Boksa un kikboksa skola ir ģimenes sirdslieta, jo te treneris ir arī Lindas vīrs Gatis Ābele. Ābeļu pāris un citu treneru pavadībā trenējas dažādu vecumu censoņi. Kamēr paši jaunākie vēlas uzkāpt sporta Everestā, daļa pusaudžu un pieaugušo svīst treniņos, gādājot par fizisko stāvokli.

Tomēr nedrīkst nepieminēt, ka Kikboksa un boksa skolā ”Rīga” uz vienu kvadrātmetru ir ļoti daudz Latvijas un starptautiska mēroga čempionu dažādās vecuma grupās.

Viens no skolas lepnumiem ir Latvijas labākā U22 vecuma grupas boksere Amanda Millere, kura savos 18 gados jau aizsniegusies līdz ļoti augstām virsotnēm un starptautiskiem tituliem, tai skaitā pasaules čempiones godam kikboksā.

Amanda Millere
Latvijas labākā U22 vecuma grupas boksere Amanda Millere

Nav pat domas par padošanos! Tikai uz augšu! Sākotnēji daudziem bija aizspriedumi, teica: ”Kā tu izskatīsies ar lauztu degunu un ausīm.” Rit jau desmitais gads cīņas sportā. Paldies Dievam, nekas nav lauzts, viss kārtībā. Tagad, kad redz, ka man tas padodas, neko nosodošu vairs nesaka, dzen uz priekšu. Es tagad dzīvoju tikai un vienīgi sportam! Galvenais ir pamēģināt un nebūt skeptiskam. No malas tas izskatās kā parasta sišanās, bet tā nav. Mums ir dažādi treniņi, no zilumiem var izvairīties. Labāk ir pamēģināt. Ja nemēģināsi, neuzzināsi, kā tas ir!