Komentāri

Ir tāds visiem labi zināms teiciens – nekad nav par vēlu mācīties. Tā uzskata arī Lielbritānijas Universitātes brīvprātīgie darbinieki, kuri dalās gan ar savām zināšanām, stāstiem un pieredzi ar citiem, kopā izveidojot mācību iestādi senioriem!

Šī augstskolas studējošo grupiņa ir unikāla, jo pilnīgi visi tās dalībnieki ir pensionāri, kas savā brīvajā laikā ne tikai nododas dārza un mājas darbiem, bet arī apgūst jaunas zināšanas! Tas nozīmē, ka viņi ne tikai sēž skolas solā un studē sev interesējošus mācību priekšmetus no grāmatām, bet nododas arī sportam – vēderdejām!

“Tas, ka jūs aizejat pensijā, nenozīmē, ka jums jājūtas vientuļiem un garlaicīgiem. Ir taču tik daudz interesantu pasākumu un hobiju, ar ko jūs varat nodarboties, piemēram, vēderdejas! Es domāju, ka sievietes pēc šīm nodarbībām uz mājām dodas ar smaidu. Šī ir patiešām lieliska organizācija,” skaidro vēderdeju pasniedzēja Džekija!

Atšķirībā no pārējām universitātēm šajā nav jākārto eksāmeni un mājas darbu pildīšana ir paša izvēle. Arī gada maksa par mācībām ir no 10 līdz 20 angļu mārciņām! Katru gadu universitātē tiek dibinātas aptuveni 50 jaunas grupas. Vienā grupā parasti ir aptuveni 250 biedru, bet pašai lielākajai grupai ir 3000 biedru, un tā ir atzīta par lielāko grupu visā valstī!

Džeofs Džonsons
students, kuram ir 69 gadi

Šie kursi uztur prātu aktīvu, un tā nav vienkārša sēdēšana krēslā, mājās – manuprāt, tā ir brīnišķīga sajūta man un maniem laika biedriem, ka kaut kas aizņem mūsu prātus.

Lielāka daļa pasniedzēju strādā bez atalgojuma, jo viņu lielākais ieguvums ir prieks pensionāru acīs un iespēja padalīties pieredzē un zināšanās, kas visu šo gadu laikā ir uzkrātas!

Foto

Lasi vēl