TV personība Anna Rozīte, pirmo reizi mūžā stopējot, nokļūst traktora piekabē!

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

3 komentāri

Bez Tabu rubrikas “Mūsu vietas, mūsu cilvēki” noslēdzošās sērijas dalībnieces, vecākiem draudzīgās organizācijas “Babyroom” pārstāves no Rīgas nokļūst Zosēnos. TV personība Anna Rozīte un viņas kolēģe biedrībā “Babyroom” Laura Bluša saņem uzdevumu nokļūt vienā no skaistākajām Latvijas pilīm – Cesvaines pils. Piedzīvojumi traktora piekabē un Vidzemes skaistā daba ir šā ceļojuma pievienotā vērtība.

Ceļš Vidzemes virzienā ilgst teju divas stundas, līkumu līkumus izbraukuši, kalnus lejas pievarējuši esam klāt galapunktā. Nonākam vietā, kuras nosaukumu itin bieži piesauc laika ziņās, kad runa ir par aukstuma rekordiem ziemā – Zosēnos.

Abas ceļotājas atzīst, ka Zosēnos ir pirmo reizi un steidz nobildēties pie Zosēnu pieturas, jo labi zina, ka tūdaļ atņems telefonus un naudas makus. Pretī dodam gardumu pilnu somu, uzdevumu, nokļūt Cesvaines pilī, abas uzsāk ceļojumu.

“Šitais ir stilīgi, ka Zosēnos ir zosis!” secina Laura, pētot apkārtni, kur dīķī peld zosis. Tikmēr Anna nolemj ceļu izzināt no govju ganāmpulka, pretī Zosēnu zosu dīķītim: “Cesvaines pils tur?”

Atbildi nesaņēmušas, abas dodas pie pieturas, kur noskaidro, ka ap diviem būs autobuss uz Jaunpiebalgu. Tā, kā tas ir pēc trim stundām un abām nav ne jausmas kur ir Jaunpiebalga, cik tā tālu no Cesvaines, turklāt nav arī naudas, par ko nopirkt biļetes, abas dodas tuvējo māju virzienā.

Pirms tam gan aplūkojot meteoroloģisko staciju, kas tad ir tā Zosēnu slavenākā celtne, kas ļauj par šo vietu mums visiem Latvijā dzirdēt.

Pirmo māju pagalmā abas sastop ne visai laipnu kundzi, kura negrib sākumā pat ar abām runāt. Beigās drusku atmaigst, norādot virzienu, kurā jāiet, bet uz lūgumu, vai nezina, vai kāds kaimiņš nebrauc tai virzienā un nevar aizvest, atbild pavisam skarbi:

“Nu, bet meitenes, ko jūs man prasiet. Ejat un skatieties kaimiņos. Es domāju, ka nav, jo laukos visi cilvēki, mēs STRĀDĀJAM. Man nav laika.”

Meitenes dabūjušas brāzienu par apkārt “vazāšanos”, toties zina, kurp doties. Un nolemj “balsot” tās retās mašīnas, kas brauc pa zemes ceļu.

Diemžēl stopošana nevedas, un abas dodas kājām prom no Zosēniem uz tuvāko apdzīvoto vietu Abrupi. Pa ceļam meitenēm uzrodas pavadonis, vietējais suns. Lādzīgs un pavada viņas līdz Zosēnu pagasta beigām. Tur meitenēm jālauza galva par nākamo jautājumu, kāpēc Zosēnu pagasta ģerbonī ir zirgs. Abas nosmej:”Būtu telefoni, varētu “iegūglēt”, tagad neko darīt”.

Krietnu gabalu gājušas kājām, abas nobalso traktoru. Traktorists viegli pārsteigts, bet, ja vajag, tad var kādu gabaliņu pavest, tikai jākāpj piekabē.

Sacīts, darīts, Rīgas meitenes lec iekšā traktora piekabē un priecīgas par piedzīvojumu nonāk Abrupes pievārtē.

Abrupes veikalā abas ātri vien sarunā vedējus – vecmammu ar mazmeitu, kuras pavedīs pāris kilometru, Annai gan nākas sēdēt bērnu krēsliņā. “Es droši ceļoju, ja kas!”

Tikušas mazu gabalu tālāk, uz lielās šosejas abas “nobalso” pirmo auto, kas brauc Vecpiebalgas virzienā. Varis un Vaira, tā sauc pāri, kurš uzņēma ceļotājus, viņi, braucot pieņem lēmumu, ehh, ko tur niekoties, izmetīs līkumu un aizvedīs meitenes līdz Cesvainei.

Galapunktā nonākušas, Anna un Laura ir pārsteigtas par Cesvaines pils skaistumu, priecīgi dalās piedzīvojumos un atzīst, ka šādi ceļot ir lielisks notikums.

3 komentāri