Turpmāk ”Laimas” šokolādes tāfelītes ražos Igaunijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

80 komentāri

”Laimas” šokolādes rūpnīcas īpašnieki Latvijas simtgadē nolēmuši pārcelt šokolādes tāfelīšu ražotni uz Igauniju. Šobrīd jau pilnīgi visas ”Laimas” šokolādes tāfelītes top Tallinā.

Uz šokolādes tāfelīšu iepakojumiem nu lasāms, ka tās ražotas pēc SIA ”Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pasūtījuma. Krietni sīkākā drukā lasāms, ka pasūtījuma izpildītāji atrodas Igaunijā.

Tāpat ”Bez Tabu” izdodas noskaidrot, ka ziemeļu kaimiņzemē tiek ražotas arī latviešu iecienītās ledenes ”Bārbele”, ”Piena karamele”, ”Rīgas maisījums”, kā arī šokolādes konfektes ”Diāna” un ”Saldā rulete”.

Uzrunātie iedzīvotāji, kuri līdz šim akli ticēja, ka ”Laimas” produkciju pilnībā ražo Latvijā, ir pārsteigti par šādu uzņēmuma rīcību. ”Man ne īpaši tas patīk. Ja tas ir latviešu zīmols, viennozīmīgi būtu jāražo Latvijā,” norāda pie veikala sastaptais Armands.

Saldumu ražotnes runaspersona atklāj, ka pilnīgi visu ”Laimas” šokolādes tāfelīšu ražošana no šā gada vasaras pārcelta uz Igauniju.

Lineta Mikša
”LAIMA” PĀRSTĀVE

”Šokolādes tāfelītes sastāda tikai četrus procentus no uzņēmuma ražošanas apjoma. Uzskatu, ka tā ir neliela daļa. Mums ir māsas uzņēmums Igaunijā. Tā ir ekskluzīvā iespēja, ka varam apmainīties tehnoloģijām un zināšanām.”

Mikša stāsta, ka ”Orkla” grupas uzņēmumam Igaunijā esot viena no modernākajām šokolādes tāfelīšu ražotnēm Eiropā. Latvijas ražotnē igauņu tirgum tiekot ražoti cepumi, kā arī Zviedrijas tirgum – čipsi.

Aizbildinoties ar drošības prasībām, ”Bez Tabu” komanda netiek ielaista ”Laima” ražotnē, līdz ar to filmēšanas komanda nevarēja pārliecināties, kura produkcija tiek ražota Latvijā. Jānorāda, ka ”Bez Tabu” kameras acs ir ielaista daudzās un dažādās pārtikas ražotnēs, kurās arī ievēro visas prasības, tomēr neliedz iespēju ielūkoties ražošanas procesā.

Foto

80 komentāri