Tūristu iemīļotais pērtiķis Sems no Kronvalda parka aizdzīts uz laukiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs
Tūristu iemīļotais pērtiķis Sems no Kronvalda parka aizdzīts uz laukiem

Pēc Rīgas domes spiediena mākslinieki bija spiesti meklēt vietu, kur pārvest aptuveni 10 metrus augsto statuju. Viņus uzrunājis kāds izklaides parka īpašnieks, kurš pērtiķi Semu labprāt paņemtu savā paspārnē.

Statuja Kronvalda parkā tika novietota 2016. gada septembrī un atradās tur ilgāk nekā pusgadu. Mākslinieki vēlējušies statuju uzdāvināt Rīgas domei, taču tā atteikusies dāvanu pieņemt. Toreiz Rīgas domes Pieminekļu padomes priekšsēdētājs Ojārs Spārītis akcentēja, ka pērtiķi un kosmosa izpēte nesaistās ar Latviju, tās galvaspilsētu: ”Jāatbild uz jautājumu, kādēļ Rīgā izvietot šo statuju? Kāpēc tieši Kronvalda parkā? Kāpēc tāda hipertrofēta forma?”

Uzzinot par pērtiķa Sema nedienām, interesi par to izrādījis izklaides parka ”Avārijas brigāde” idejas autors Mārtiņš Brezauckis. Šobrīd iespaidīgā izmēra statuja Tīnūžu-Kokneses šosejas malā, kur tā redzama jau no liela attāluma.

Mārtiņš Brezauckis
IZKLAIDES PARKA IDEJAS AUTORS

”Pateicoties tam, ka statuja novietota tik redzamā vietā, mūsu parkā neplānoti ieradušies arī daudzi apmeklētāji. Mēs apzināti to esam novietojuši redzamā un pieejamā vietā, lai nebūtu jāmaksā nauda par tās apskati.”

Mākslinieks Aigars Bikše, kura vadītā komanda izveidoja Sema statuju pēc krievu mākslinieka Denisa Prasolova maketa, toreiz saskaņoja statujas novietošanu Kronvalda parkā. Radošie rīdzinieki pārdzīvo par statujas došanos piespiedu trimdā. ”Manuprāt, Sems ļoti labi izskatījās arī Kronvalda parkā, mēs ceram, ka viņš varēs atgriezties Rīgā,” optimistiski stāsta mākslinieks.

Šobrīd gan neesot iespējams nosaukt datumu, kad Sems atkal varētu papildināt Rīgas pilsētvidi.

Foto

1 komentārs