Trīs, divi, viens – ēters! “X Faktora” tiešraides režisors atklāj nianses par šova pārraidīšanu televīzijā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Šova “X Faktors” trešais raidījums izskanējis. Šī tiešraide sākās ar satraucošu ziņu dalībnieku – raidījumu uzreiz pametīs divi dalībnieki. Šoreiz zvaigznes kritušas uz dalībniecēm Annu Ušakovu un Laimu Dimantu, taču atlikušie censoņi turpinās cīņu par uzvaru. 

Aiz krāšņās “X Faktora” skatuves atrodas ļoti daudz aizkadra cilvēku, kas rūpējas, lai šovs būtu baudāms ne tikai klātienē, bet arī pie TV ekrāniem. Rīgas Kinostudijas sētā atrodas pēc skata šķietami vienkāršs “buss”, taču tā nebūt nav. Tā ir HD pārvietojamā TV stacijas, kas atbild par raidījuma kvalitāti.

Tiešraides režisors Juris Matuzelis darbu šovā raksturo kā skrējienu pa nebeidzamu vāveres riteni – kā viena tiešraide beidzas, sākas gatavošanās nākamajam raidījumam.

Tāpat atklāj, ka jaunie dziedātāji ne tikai strādā pie muzikālā izpildījuma, bet arī priekšnesuma niansēm. Mirkļi, ka dalībnieki sāks dejot, pietupsies, nokāps no skatuves vai sagādās jebkādus citus pārsteigumus skatītājiem, ir jau iepriekš sagatavots un vairākkārt izmēģināts scenārijs. No tā lielos vilcienus atkāpties nedrīkst. Tas palīdz izsprukt no kļūdām tiešraides laikā.

Juris Matuzelis
tiešraides režisors

“Tāda pilnīga improvizācija, kurā solists izdomā, ka viņš pēkšņi sāks dejot vai nolēks no skatuves, nav pieļaujama. Mēs esam gatavi, ka tas emociju uzplūdumā var notikt, bet mēs tomēr cenšamies no tā izvairīties. Savā ziņā tas ir iestudēts, skaists priekšnesums.”

Palīgs ir datorizēta programma, uz kuras raidījums iepriekš tiek sagatavots. Tā esot mūsdienu televīzijas šova būtība, ka ar programmu ir iespējams izveidot klipu dzīvajā.

Tāpat bez mēģinājumiem neizpaliek žūrijas locekļi. Katru nedēļu tiek izmēģināts žūrijas locekļu iznāciens pretī publikai. Pārstāvis Reinis Sējāns stāsta, ka katru svētdienu laikus ierodas filmēšanas laukumā, lai viss tiktu izmēģināts. Atzīst, ka gadās “lažas”, taču tas jau esot tas īstais tiešraides šarms.

Kā ierasts, pirms tiešraides dalībnieki pucējās priekšnesumam. Intara Busuļa paspārnē esošās grupas “Carnelian” meitenes aizskatuvē atbalstīja dalībnieces Patrīcijas ģimene. Šova dalībniece atklāja, ka šā brīža prioritāte ir dalība šovā, kuru vecāki atbalstot.

“Ir ļoti forši un patīkami, ka ir atbalsts gan tad, kad esmu uz skatuves, gan arī pirms uzstāšanās. Tad ir vieglāk visu izdarīt,” pārdomās dalās Patrīcija.

Jau nākamnedēļ dalībnieki dziedās kompozīcijas par godu Latvijas simtgadei.

Foto

0 Komentāru