Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

30 komentāri

Dace un Jānis ir vecāki trīs bērniem. Jaunākais ģimenes loceklis ir vien trīs mēnešus vecs. Grūtniecības pēdējais trimestris nāca ar negaidītu pārsteigumu- Dace saslima ar Covid.

No sākuma Dacei sāka sāpēt plaušas, kas licis domāt, ka viņa ir saaukstējusies. Ģimene dzīvoja savā ”burbulī”, uz dažām dienām bērnudārzā palaista vecākā meita. Pasliktinoties pašsajūtai, Dace veica Covid-19 testu. Vēl tajā pašā dienā viņa bija pārliecināta, ka viss būs kārtībā, taču vakarā saņemtā atbilde uzrādīja pozitīvu rezultātu – grūtniece bija inficējusies.

Tajā pašā dienā pašsajūta pasliktinājās vēl vairāk, kāpusi arī ķermeņa temperatūra, kā arī sāka trūkt skābekļa. Skābekļa daudzums asinīs pazeminājās, bezspēks bija tik liels, ka uzkāpšana uz otro stāvu bija pamatīgs izaicinājums.

Grūtniecības laikā Dace vēl nebija vakcinējusies, jo tobrīd vakcīnas nebija visiem pieejamas. Pēc Covid pārslimošanas astotajā grūtniecības mēnesī viņa pirmo vakcīnu saņēma laikā, kad zīdīja mazuli. Pagājušajā nedēļā Dace devās pie speciālistiem, lai saņemtu otro vakcīnu.

Dace
nekad vairs negrib saslimt ar Covid

Tā ir briesmīga sajūta, kad esi stāvoklī un saproti, ka trūkst skābekļa. Stāvu uz balkona un pusstundu mēģinu saviem spēkiem uzlabot situāciju. Brīžiem skābekļa daudzums asinīs pazeminājās zem minimuma. Jūti, ka iekšā mazais arī ārdās, jo viņam ir karsti. Arī temperatūra visu laiku ceļas. Man dzemdēt bija vieglāk nekā pārslimot Covid. Es nenovēlu nevienam, nesaprotu nevienu, kurš var pateikt, ka nevakcinēsies vai Covid nav. Esmu barojoša mamma, uzskatu, ka caur pienu bērnam nododu antivielas.

Daces vīrs Jānis saslima dažas dienas pirms otrās vakcīnas saņemšanas.  Tas bija aptuveni nedēļu pēc Daces saslimšanas. Vīrietis atklāj, ka, mērot ķermeņa temperatūru ausī, brīžiem termometra stabiņš pakāpies līdz pat 42 grādu atzīmei.

Jānis
pārslimojis Covid-19

Mums latviešiem patīk visu atlikt, neuztvert to visu nopietni. Man arī likās, ka tas notiek kaut kur tālu, ka ar mani tas nenotiks. Ir reizes, kad tas notiek ar tevi. Ir vairāki pazīstami cilvēki, kuriem tas ir bēdīgi beidzies.

Pēc izslimošanas Jānis pabeidzis vakcinēšanās kursu un saņēmis arī otro devu.

Nacionālajā veselības dienestā norāda, ka šobrīd balstvakcīnas var saņemt ierobežots cilvēku loks, kuru skaitā ir arī mediķi. Šobrīd netiek prognozēts, kad trešai devai varētu pieteikties tie, kuri vakcinējušies, piemēram, maijā.

Inga Vasiļjeva
Nacionālā veselības dienesta pārstāve

Šobrīd balstvakcīnai var pieteikties personas, kas ir vecākas par 65 gadiem, kas otro vakcīnas devu (“Astra Zeneca”, “Pfizer”) saņēmušas pirms sešiem mēnešiem, kā arī vēl nav slimojušas ar Covid. Tāpat arī medicīnas darbinieki var saņemt balstvakcīnu. Šobrīd nav atvērtas citas iedzīvotāju grupas balstvakcīnai. Kā jau minēju – ļoti ātri šie lēmumi mainās, tiklīdz ir zinātniska bāze, tā uzreiz Imunizācijas valsts padome sniedz rekomendācijas.

Dace un Jānis aicina ikvienu pieņemt lēmumu un pasargāt no smagas saslimšanas sevi un tuviniekus.

30 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

"Suns tika žņaugts!" Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

"Laikam jāsametās tāda gruntīga "vafele"..." Kuldīdzniekus pārsteidz valstī zināma spēkavīra komentāri

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Ceļu uzturētāji pie Mālpils “pazaudē” piecus kilometrus