Traumas nav atceltas! Fizioterapeiti sniedz padomus, kā izvairīties no savainojumiem, sportojot mājās

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Arvien vairāk cilvēku, paliekot mājās, pievērsušies sportiskām aktivitātēm. Tomēr fizioterapeiti aicina būt uzmanīgiem, jo sporta traumas neviens nav atcēlis un visbiežāk savainojumus gūst cilvēki, kuri pēc ilgas vingrošanas pauzes izvēlas nepiemērotu treniņu slodzi.

Protams, vingrošana nav atcelta, tomēr arī iespēja gūt traumas vēl aizvien ir spēkā, tāpēc, paliekot mājās, īpaši svarīgi domāt par tehniski pareizu vingrinājumu izpildi.

Fizioterapeite Ilze Valaine norāda, ka visbiežāk traumas rodas, ja slodze ir nepiemērota. Ja slodze nav adekvāta, tā var būt traumatiska.

Ilze Valaine
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas fizioterapeite

Ja cilvēks visu dara pareizi, kā būtu vēlams, visticamāk, traumas neradīsies.

Fizioterapeite akcentē, – nav cilvēku, kuriem nebūtu ieteicams sportot! Ikvienam no mums būtu jāatrod 150 minūtes nedēļā, lai izpildītu vidējas intensitātes uzdevumus. Vidēja slodze ir tāda, kurā cilvēks spēj sarunāties un sportotāja mugura ir viegli silta. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka pirms fiziskas slodzes ķermenis ir jāiesilda un pēc slodzes – jāatsilda.

Visbiežāk nepareizi izpildot vingrinājumu, vislielākā slodze ir tieši mugurai, kas novest pie traumām. Šobrīd Latvijas fizioterapeiti piedāvā attālinātas nodarbības, kurās parāda, kā vingrinājumu jāizpilda, lai traumas izpaliktu.