”Trakie puikas!” Intars Busulis un Kārlis Lācis ieklīst 74 gadu dzimšanas dienas svinībās!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

12 komentāri

Bez Tabu svētku rubrikas ”Mūsu vietas, mūsu cilvēki” Vidzemes piedzīvojumā devās divi mūziķi, dziedātājs Intars Busulis un komponists Kārlis Lācis. Abiem tika dots uzdevums – no Kauguriem nokļūt līdz Limbažiem, kur atrodas Latvijas himnas autoram Baumaņu Kārlim veltītais piemineklis.

Aizsietām acīm esot automašīnā gandrīz divas stundas, Intars Busulis un Kārlis Lācis nemitīgi centās atminēt galamērķi. Izkāpjot ārā no automašīnas, abi uzreiz pamanīja netālu esošo skolu un izdomāja, ka tā palīdzēs saprast, kur viņi atrodas. Nebija gan tādas vajadzības, jo abiem tika pateikts, ka nonākuši Kauguros.

Kauguri ir apdzīvota vieta Beverīnas novada Kauguru pagastā, atrodas 6 km attālumā no Valmieras. Izdzirdot vietas nosaukumu, Intars uzreiz pajokoja, ka esot netālu no Jūrmalas. (Nosaukums ”Kauguri” dots arī Jūrmalas pilsētas daļai.)

No Kauguriem līdz Limbažiem mērojams nepilnu 50 km garš ceļa posms, bet to abi ceļotāji no sākuma nezināja.

Netālu no abu atrašanās vietas Kauguru bērni trenējās ielu vingrošanā, Intars un Kārlis vēlējās noskaidrot, cik tāls ceļš viņiem mērojams. Precīzu kilometrāžu līdz Limbažiem neviens bērns nosaukt nevarēja, bet pateica, ka no Kauguriem uz Valmieru vedot autobuss. Par šo noderīgo informāciju bērni tika pie našķiem.

Dzimšanas dienas svinības!!!

Intaram ar Kārli radās aizdomas par to, ka Kauguros notiek svinības, jo garām pagāja vairākas skolotājas ar ziediem rokās. Abi nolēma doties sveikt jubilāru. Mājas durvis bija atstātas vaļā, un saimniece mūziķus uzreiz aicināja iekšā. Izrādījās, ka nama māte Veltiņa svinēja savu 74. dzimšanas dienu!

Mūziķi tika samīļoti un pacienāti ar Mārtiņa zosi, arī viņi nepalika parādā – veltīja jubilārei apsveikuma dziesmu un uzdāvināja zefīru paku. Ēdot svētku mielastu, viesi noskaidroja, cik tāls ceļš mērojams līdz Limbažiem.

Ilgā “balsošana” Dauguļos…

Vēlāk abi devās uz autobusa pieturu, pēc neilga laika klāt bija arī autobuss, ar kuru abi tika līdz Valmierai. (Šoferītis uz Limbažiem vest atteicās.) Valmierā abi sāka balsot automašīnas, pirmais autovadītājs devās uz Rīgu, un aizveda līdz izdevīgākai balsošanas vietai.

Visilgāko laiku Kārlis un Intars pavadīja Dauguļos, abiem galīgi neveicās, jo neviens autovadītājs nepiestāja, lai viņus aizvestu. Mūziķiem pat bija divi rezerves varianti – atlikušos 23 km mērot kājām vai doties uz netālu esošo skolu. Līdz ar tumsu arī atnāca veiksme, un abi nokļuva Limbažos!

12 komentāri