4 komentāri

Tirdzniecības vietās apzināti tiek slēpti cigarešu paciņu baisie grafiskie attēli un uzraksti, kaut brīdinājumi uz tabakas izstrādājumu iepakojumiem izvietoti ar mērķi atturēt iegādāties cigaretes vai vismaz likt aizdomāties par to kaitīgumu, ziņo Bez Tabu skatītājs.

“Cigarešu paciņas kļuvušas ļoti nepievilcīgas un acīm netīkamas, protams, ar nodomu, lai cilvēki mazāk tās pirktu, ieraugot drausmīgās bildes. Bet mūsu pašmāju kioskos Narvesen darbinieki ir atjautīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paciņas nenovieto nevis redzamas vertikāli, bet gan guļus, un tā tās saliktas visos kioskos un veikalos. Tādējādi veikalnieki nebiedē pircējus un veicina cigarešu noietu,” sašutis ir Bez Tabu skatītājs Kaspars.

Šī gada maijā stājās spēkā Eiropas Parlamenta direktīva attiecībā uz tabakas izstrādājumu izplatīšanu, direktīvas prasības pārņemtas arī valstu nacionālajā likumdošanā. Līdz ar direktīvu attēli un uzraksti uz cigarešu un citu tabakas izstrādājumu iepakojumiem kļuvuši krietni biedējošāki.

To mērķis ir iebiedēt, atturēt un likt aizdomāties.

Veselības ministrijā (VM) uzskata, ka brīdinājumu slēpšana ir atjautīgs veids, kā nepadarīt ieņēmumus kasē mazākus un nebiedētu pircējus, kaut tieši ar tādu mērķi brīdinājumi izvietoti. Tāpat tirgotāji, iespējams, izmanto robu likumdošanā.

Okskars Šneiders, VM pārstāvis

Netiek regulēts, vai tabakas izstrādājumu paciņa jānovieto stāvus vai guļus. Aizliegts ir novietot tabakas izstrādājumu tādā veidā, ka tiktu aizsegts, piemēram, ar preču cenu zīmi pilnā vai daļējā apmērā kombinētais brīdinājums.

Ja rīkotos šādi, tad tas būtu pārkāpums. Bet ja paciņa novietota guļus un redzama tikai cigarešu marka, prasības pārkāptas netiek.

TOP komentāri

 • Dī
  +4 +4 0

  Paciņas novietotas guļus,jo savādāk neredz cigarešu marku.pārdevējam viglāk,ātrāk ieraudzīt to ko prasa. Un kāda starpība,tie kas gribēs pirkt,tie pirks,ar bildi vai bez tās.cigaretes nopēr,pārliek etvijā un paciņu izmet,un uz bildi nav jāskatās. Tā kā „acīgais”kaspars, var iet...
 • Vērīgs
  +3 +3 0

  Vērīgs

  Novietojot paciņu stāvus markas atšķirības zīmes būtu redzamas tikai pavisam nedaudz vairāk kā novietojot guļus. Līdz ar to 2/3 paciņas visām cigarešu markām izskatītos vienādu, tādējādi gan pircējam, gan pārdevējam būtu grūti atrast meklēto/prasīto. Neuzskatu, ka tas tiek darīts, jo VM saliktie brīdinājumi būtu tik efektīvi, ka, redzot tos, pircēji mazāk iegādātos cigaretes.
  Šādai preču izvietošanai redzu tikai plusus, vieglāk gan pircējam-smēķētājam, gan pārdevējam. Arī pircējam-nesmēķētājam nav jāskatās uz šausmu skatiem, kas nemaz nav paredzēti viņam. Toties pircējs-smēķētājs tāpat šos brīdinājuma attēlus redzēs, kad iegādāsies savu paciņu.
 • EsPats
  +1 +1 0

  EsPats

  Jūs kādreiz esat redzējuši kādu kurš pēc tam kad ierauga bildi uz cigarešu paciņas saka ''Ak nē, es nepirkšu, un vairs nesmēķēšu''? Es nē. Nevienu neiteresē tās bildes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl