Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid‑19 sertifikātu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

26 komentāri

91 Saeimas deputāts iesniedzis sadarbspējīgu sertifikātu, to izdarījuši arī 85% frakciju darbinieki, 79% Saeimas administrācijas darbinieki, kā arī 70% komisiju darbinieki un 68% Saeimas prezidija locekļu birojos strādājošie.

Vissliktākā situācija ir ar deputātu palīgiem. Tikai katrs trešais palīgs iesniedzis informāciju par pārslimošanu, vai vakcinēšanos.

Saeimas preses dienestā norāda, ka dati katru dienu mainās, jo līdz pat 15. novembrim vēl ir iespējams iesniegt informāciju par vakcinēšanos, vai pārslimošanu.

Saeimas Preses dienests

Atbilstoši Ministru kabineta rīkojuma Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.3.punktam, kas paredz, ka valsts un pašvaldību institūciju darbinieki un amatpersonas no 2021.gada 15.novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, šobrīd turpinās informācijas saņemšana no deputātiem un darbiniekiem par vakcināciju pret Covid-19. Līdz ar to vakcinācijas aptvere papildinās katru dienu.

Neoficiāla informācija liecina, ka nevakcinēti darbinieki joprojām ir arī Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces birojā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka priekšsēdētājas birojā ir pieci darbinieki. Sazvanot biroja vadītāju Guntru Riņķi, viņa nespēj nosaukt, cik darbinieki ir iesnieguši Covid-19 sertifikātu. Riņķe sola noskaidrot un vēlāk atzvanīt, taču savu solījumu netur. Guntra Riņķe uz Bez Tabu telefona zvaniem vairs neatbild, kā arī neatzvana.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ignorē Bez Tabu aicinājumu intervijā atklāt savu redzējumu par nevakcinētajiem viņas tuvākajiem kolēģiem, tā vietā tiek atsūtīta rakstiska atbilde.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja

Esmu ”par” vakcināciju un esmu aicinājusi pēc iespējas ātrāk vakcinēties. Saeimas priekšsēdētājas birojā ir vakcinējušies vai vakcinēšanu uzsācis pārliecinoši lielākais darbinieku vairākums. Atbilstoši valdības rīkojumam valsts iestāžu darbiniekiem vakcinācijas sertifikāts jāiesniedz līdz šā gada 15.novembrim. Sagaidu, ka tas tiks izdarīts, citādi darba attiecības netiks turpinātas.

Politisko procesu vērotājs Filips Rajevskis norāda, ka arī uz Mūrnieces biroja darbiniekiem attiecas prasība par vakcinēšanos.

Filips Rajevskis
Politisko procesu vērotājs

Ja cilvēks strādā politiskos amatos, kā amatpersonu politiskajos birojos, viņi ir ļoti tuvu politiskajam procesam. Viņi labi zina, kā lēmumi tiek pieņemti, kā tie veidojas, kā līdz tam nonāk. Viņiem vajadzētu respektēt šos lēmumus daudz vairāk nekā ierindas cilvēkam.

Saeimas preses dienesta sniegtā informācija liecina, ka Mūrnieces birojā tomēr ir deviņi darbinieki, tikai viens nav vakcinējies, pārslimojis Covid-19 vai uzsācis vakcinēšanos.

26 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!