“Tik karsta filmēšana vēl nebija bijusi!” TV3 Ziņu moderators Arnis Krauze par dalību kinofilmā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Gada izskaņā skatītājiem tiks prezentēta kinorežisora Māra Martinsona komēdija ”Jaunā gada taksometrs”. Filmas galvenā varoņa, taksometra vadītāja loma uzticēta dziedātājam Laurim Reinikam, tāpat filmas tapšanā piedalās dziedātājs Nauris Brikmanis, daudzi pazīstami latviešu aktieri un arī TV3 Ziņu moderators Arnis Krauze. ”Bez Tabu” komanda devās iemūžināt filmas tapšanas gaitu, un gluži nejauši iekļuva kādā no filmas epizodēm.

Vasaras karstumā uzņemt filmu par jaunā gada sagaidīšanu – tas ir liels izaicinājums gan pašiem aktieriem, gan visiem filmēšanas procesā iesaistītajiem. TV3 Ziņu moderators Arnis Krauze uz filmēšanu bija ieradies ar savu ziemas jaku, kuru pirms tam gan nācies atrast drēbju skapja dzīlēs. Līdz šim Arnis jau filmējies divos populāros latviešu seriālos. ”Ja seriālā ”Ugunsgrēks” man bija jāsaka divi teikumi, tad ”Svešā seja” jau, manuprāt, visi pieci teikumi,” īsi pirms filmēšanās teica žurnālists Arnis Krauze.

Kopā ar Arni filmas epizodē būs redzami arī raidījuma ”Bez Tabu” pārstāvji – žurnāliste Baiba Runce un operators Sergejs Medvedevs. Filmas režisors Māris Martinsons viņiem deva vienkāršu uzdevumu – izdomāt, kāpēc TV3 filmēšanas komanda Vecgada vakarā atrodas taksometrā. ”Žurnālista darbā bijušas daudzas karstas intervijas, karstas reportāžas un tiešraides, bet tik karsta filmēšana, kā šī pusstunda, šķiet, ka dzīvē bija pirmo reizi,” tā uzreiz pēc filmēšanās secināja Arnis Krauze.

Arnis Krauze
TV3 Ziņu moderators

”Gūti nebija, jo tā bija tāda jauka improvizācija, mums nebija priekšā uzrakstīts scenārijs un teksts, kopā ar Lauri Reiniku vienkārši improvizējām un ”uz līdzenas vietas” izdomājām stāstu!”

Taksometra vadītāja Andreja lomas atveidotājs, dziedātājs Lauris Reiniks atzinīgi novērtēja amatieru spēju improvizēt un pacietību, jo īso epizodi nācās atkārtot vairākas reizes. Dienas beigās gan pats Lauris Reiniks būtu pelnījis medaļu, jo filmēšanas telpas par patīkami vēsām nosaukt nevarētu, un taksometrā atrasties atļauts tikai ziemas apģērbā. “Labi, ka atradām, kur ieslēgt kondicionieri šajā paviljonā, jo mēs sākām no rīta filmēt, visi esam ar plikām kājām, bet tāpat visi nosvīduši, zem krekla viss pludo,” ar filmēšanās apstākļiem iepazīstināja dziedātājs Lauris Reiniks.

Lauris Reiniks arī pastāstīja, ka pats nekad nav vadījis taksometru, bet, protams, vairākas reizes bijis tā pasažieris. Starp citu, pēdējo jauno gadu, kuru svinējis, gandrīz sagaidījis taksometrā. “Bija palikusi viena minūte līdz jaunajam gadam, mēs jau nolēmām, ka sagaidīsim to taksometrā, un tad nāca piedāvājums lomai, kur es esmu taksometra vadītājs jaunajā gadā,” par interesanto sagadīšanos stāstīja Lauris Reiniks.

Foto

0 Komentāru