Telefona lietotāju vērtējumam nodota jauna spēle par drošību un tiesībām internetā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Mobilajos telefonos pieejama jauna spēle par drošību un tiesībām internetā – tā ar dažādu uzdevumu palīdzību stāsta par 12 dažādiem tematiem, piemēram, autortiesībām, plaģiātismu, vīrusiem un citiem. Spēle pieejama tikai telefonā ar interneta pieslēgumu – www.digisafe.lv.

“Šie jautājumi ir par patērētāju tiesībām, par to, ko mums var nodarīt neuzmanīga attieksme pret interneta adresēm, kuras cilvēks izvēlas ikdienā apmeklēt,” stāsta Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa. Spēle tapusi sadarbībā ar ES un vairākām iestādēm, kuras uzrauga drošību internetā.

Pēc izpildīta uzdevuma spēlētājs tiek iepazīstināts ar īsu aprakstu, kurā izskaidrota uzdevumā aptvertā tēma. Tāpat likts akcents uz noformējumu, lai tas spēlētājiem būtu interesants. Spēle tapusi vairāku mēnešu laikā. Idejas autore meklējama Latvijā, tā ir sieviete, kuras ikdiena paiet digitālo jautājumu pasaulē.

Raidījums “Bez Tabu” ar digisafe.lv spēli iepazīstina Rīgas Juglas vidusskolas skolēnus. Daži no skolēniem apstiprina, ka telefons esot viņu dzīves neatņemama sastāvdaļa, taču nenoliedz, ka par drošību internetā būtu jādomā vairāk.

Skolniece Evija, izspēlējot dažus no uzdevumiem, secina, ka spēle mācību procesā noderēs. “Šobrīd rakstu zinātniski pētniecisko darbu. Es centos saprast, kā īsti jārīkojas ar citātiem un izmantotās literatūras norādīšanu, tāpēc šī spēle man liks vairāk uzzināt par plaģiātismu,” stāsta Evija.

0 Komentāru