Tavam bērnam patiks! Bez Tabu ielūkojas pagrabiņā, kurā populārie “multeņu” tēli apgūst latviešu valodu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Trīs bērnu tētis Jānis vērsies pie raidījuma Bez Tabu, lai noskaidrotu, kādēļ vairākus gadus latviski nav pieejamas jaunākās animācijas multfilmas, bet ir krievu un angļu valodā.

”Bez Tabu” apmeklē vairākus veikalus un pārliecinās, ka skatītāja teiktais atbilst patiesībai. Vienā no veikaliem latviešu valodā pieejamie DVD diski ir izdoti pirms vairākiem gadiem, turpretī citā veikalā tie pieejami dažādās svešvalodās, bet ne latviešu valodā.

Bez Tabu dodas pie skaņu režisora Andra Barona, kura studijā iecienītie “multeņu” tēli apgūst latviešu valodu.

Andris Barons
Skaņu režisors

Izplatītājs ir tas, kurš izvēlas, kuras filmas dublēt latviešu valodā. Mēs tikai saņemam ziņu par jaunu projektu un ķeramies klāt. Uz provēm uzaicinu vairākus cilvēkus. Pēc tam šos balss paraugus nosūtām izplatītājiem, viņi izvēlās, kurš ierunās filmu.

Laikā, kad studijā viesojas Bez Tabu, uz provēm ieradies Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, kura balss dzirdama dažādās filmās. Dublējot mākslas filmas, visbiežāk nākas ”pārrunāt” pasaulē zināmāko aktieru teikto un ”pārdziedāt” top mūziķu izpildītās dziesmas.

Artis Robežnieks
Aktieris

Vienkārši jārunā, jādzied. Izejot no tēla, jāparāda labākais, ko varu izdarīt. Ja sāks par to domāt, tad arī vairs nevarēs neko izdarīt. Man atmiņā vislabāk palikuši tie tēli, kur jādzied.

Skaņu studijai jaunākās filmas tiek sūtītas kodetās, lai tās nevarētu pavairot. Tekstu, tostarp dziesmu, tulkošanai un skaņas dublēšanai tiek atvēlēts aptuveni mēnesis.

Skaties foto un ielūkojies studijā, kurā notiek skaņas dublēšana!

Foto

TOP komentāri

 • Roberts Markovs
  0 0 0

  Roberts Markovs

  Nu es isti nesaprotu ko tur skatitajs nesaprot - bus pieprasijuns , bus piedavajums .
  Cik daudzi vispar perk dvd veikalos ?
  Liela daļa tapat novelk interneta , noskatas uz viss.
  2016 gada Lv bija 300 000 bernu vecuma no 0 lidz 14 gadiem .
  Pec videja statistiska 25 % ir krievu tautibas , tiem LV valoda multenes nebus pirma izvele . Paliek 225 000 .
  Nav gluzi tas lielakais tirgus segments , nemot vera ka DVD atskanotajs majas ne tuvu nav visiem , kautvai ta iemesla deļ daudzi izvelas datoru , jo tas ir daudz universalaks rīks ikdienā . Un lidz ko tiek iesaiatita PC platforma priekš filmu skatišanas , atkal atgriezas velme vnk novilkt no interneta jebkuru filmu par brivu , vai ari ja kads ir apzinigs un kartigs pilsonis ( ha ha ) skatities oficiala straumešanas majas lapā par maksu .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl