“Tas vairs nav grezni, tas ir perversi!” Tūristi šturmē Viktora Janukoviča miljardiem vērto rezidenci pie Kijevas 

Komentāri

Kādreizējā Ukrainas līdera Viktora Janukoviča ārpilsētas rezidence ar milzu dārziem, golfa laukumu un pat privāto zoodārzu Kijevas pievārtē šobrīd ir atvērta publiskai apskatei. Daži to jau nodēvējuši par korupcijas muzeju, jo te visā godībā aplūkojams dzīvesveida paraugs, ko saukt par greznu būtu pat pārāk pieticīgi.

Viktora Janukoviča greznā rezidence jau pirms vairākiem gadiem nonāca mediju uzmanības lokā, izpelnoties plašu nosodījumu. Vēriens, ar kādu te savulaik saimniekojis eksprezidents Janukovičs, liecina, ka ar godīgi nopelnītu politiķa atalgojumu to visu atļauties nevar.

Apmeklētāji pēc milzīgās pils izstaigāšanas atzīst, ka viņus pārņemot divējādas sajūtas. No vienas puses, apbrīna, aplūkojot greznumpriekšmetus un mākslas darbus, kvalitatīvu galdniecību un teicamu daiļdārznieku darbu, taču, no otras puses, pārņem skumjas un nožēla, zinot, cik daudz Ukrainā joprojām ir trūkumcietēju.

Nekustamā īpašuma aģenti aprēķinājuši, ka savulaik rezidences izbūvē ieguldīti vairāk nekā divi miljardi ASV dolāru, tās uzturēšana dienā izmaksājusi aptuveni 100 dolāru.

Interesanti, ka Janukoviča rezidence ir kļuvusi pievilcīga arī ģimenēm ar bērniem, jo te ir zooloģiskais dārzs, par kura iemītniekiem pašaizliedzīgi rūpējas biologs Serijs Grigorjevs. Viņš te pietiecies brīvprātīgi brīdī, kad pēc Janukoviča un viņa padoto bēgšanas dzīvnieki bija pamesti likteņa varā.

Bijušajam Ukrainas premjerministram un valsts prezidentam Viktoram Janukovičam izvirzītas smagas apsūdzības, tostarp masu slepkavībā. Oficiāli viņš  joprojām ir izsludināts meklēšanā.

Foto

Lasi vēl