“Tas nav iestudēts!” Maija un Reinis Sējāni satiek izpalīdzīgus cilvēkus Zemgalē!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” svētku stāstu sērijas “Mūsu vietas, mūsu cilvēki” sezonas noslēdzošajā piedzīvojumā dodas dziedātāja un šova “X Faktors” vokālā pedagoģe Maija Sējāne un viņas vīrs, mūziķis un šova “X Faktors” žūrijas pārstāvis Reinis Sējāns. “Bez Tabu” Sējānu pāri satiek viņu mājas pagalmā, kur arī abi uzliek acu apsējus, lai dotos nezināmā virzienā.

Maija un Reinis Sējāni nonāk Dobeles novada Naudītē, agrākais ciema nosaukums bijis Ziedugravas. Atdevuši mobilos telefonus un saņēmuši somu ar gardumiem, Maija un Reinis uzzina, ka viņiem jānokļūst līdz Jaunpils pilij, kas atrodas apmēram 35 kilometru attālumā.

Palikuši tikai “Bez Tabu” operatora kompānijā, Maija un Reinis nolemj iepazīties ar somas saturu, tad dodas noskaidrot atrašanās vietu. Kāds kungs pie veikala izstāsta, ka abi nonākuši Naudītē, un piedāvā mūziķu pārim savu velosipēdu. Sapratuši, ka trijatā uz viena velosipēda nekur tālu netiks, Reinis un Maija uzrunā ciema veikala pārdevēju, kura piekrīt palīdzēt atrast kādu autovadītāju.

Maija un Reinis

Maija un Reinis

Tā ir mazo veikalu burvība, jo milzīgā veikalā tu neko neizdarīsi, šeit tev uzreiz palīdz.

Pārdevēja sazvanījusi šoferīti, kurš šoreiz aizvest nevarēs. Sējāni soļo pasta virzienā. Darbiniece ar presi runāt nevarot, taču uzrunās potenciālo glābēju. Šoreiz veiksme ir Sējānu pusē, un pavisam drīz klāt ir Mārtiņš, kuram tieši ir brīva diena, lai abus aizvestu Jaunpils virzienā.

Maija un Reinis

Maija un Reinis

Brauksim ar busiņu! Es nezinu, tā kā iestudēts viss būtu, bet nedomājiet, ka tas ir iestudēts. Tas tiešām tā ir, cilvēki palīdz, cilvēkiem ir atvaļinājums, ideāli!

Mārtiņš saskata iespēju pareklamēt busiņu, kurš šobrīd tirgojas, brauciena sākumā tiek pārrunāta cena un nobraukums, pēc tam laiks iepazīt arī pašu šoferi. Mārtiņš ir ugunsdzēsējs glābējs, brīvajās dienās strādā autoservisā, spēlē hokeju un brauc motokrosā.

Abi nonākuši Bikstos, 8 kilometru attālumā no galamērķa, un pielieto jau pārbaudīto taktiku, lūdzot kādam kādu sazvanīt, taču šoreiz nenostrādā. Pārdevēja sazvaījusi Puli, kuram neesot laika, tāpēc neatliek nekas cits, kā doties “stopēt”, turklāt laikapstākļi sāk pasliktināties.

Maija un Reinis

Maija un Reinis

Es domāju, ka nemaz nebūtu slikti tā kārtīgi salīt šajā brīdī, tad mēs izskatīsimies ļoti bēdīgi un varbūt iežēlināsim kādu sirdi.

Nevarētu gan teikt, ka garām brauc daudz automašīnu, pirmajā visiem vietas nepietiek, lai gan Reinis jau bija gatavs braukt, otrā mašīna nedodas uz Jaunpili, taču mazu gabaliņu pavedīšot, trešā izrādās tā veiksmīgā! Reinis un Maija tiek aizvesti pie draugiem Jaunpilī. Turpat arī satiek autovadītāju, kas aizvedīs abus līdz pilij. Tikai pirms tam Reinis un Maija nolemj kartē atzīmēt savu māju.