”Tas ir neprāts!” šoferītis sašutis par pārāk spožu reklāmu pie apļa

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Pirms vairākām nedēļām pie tā saucamā Ulbrokas rotācijas apļa tika uzstādīts LED ekrāns, kas tiek izmantots reklāmu eksponēšanai. Diennakts tumšajā laikā ekrāns ir tik spožs, ka novērš autovadītāju uzmanību no ceļa.

Dienas laikā ekrānu var arī neievērot, taču, sākoties tumšajam dienas periodam, to nepamanīt nav iespējams. Ekrāns atrodas pietiekami tuvu brauktuvei un rotācijas aplim, lai spētu novērst autovadītāju uzmanību.

Turpat netālu sastaptie autovadītāji līdz šim lielākoties reklāmas ekrānu nemaz nav ievērojuši, taču tie, kuri to ir pamanījuši, norāda, ka tā spožums tiešām var traucēt.

Jānis
Autovadītājs

Tas ir ļoti spilgts! It īpaši tagad, kad ir sācies tumšais gada periods. Braucot pa apli, reāli novērš uzmanību un apžilbina. Vai ir kādi normatīvie akti, kas norāda maksimālo spilgtumu? Kam sūdzēties par spilgtumu? Jau iepriekš paldies par iespējamām atbildēm.

Reklāmas ekrāns izvietots ceļa nodalījuma joslā, līdz ar to savu ”jāvārdu” reklāmistiem devuši ”Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji. ”Patlaban valsts līmenī nav regulējuma, kas pateiktu, cik šie ekrāni var būt gaiši. Tāpēc mēs rosināsim šo jautājumu izskatīt Satiksmes ministrijas Ceļu satiksmes domnīcā, jo šī nav ne pirmā, visticamāk, arī ne pēdējā sūdzība no autovadītājiem,” raidījumam norāda ”Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova.

Valsts iestādei šobrīd neesot tiesiska pamata nepieļaut šādu ekrānu uzstādīšanu. Šis ir pirmais publiski uzstādītais LED ekrāns Stopiņu novada teritorijā, pašvaldībā nav izstrādāti noteikumi, kas regulētu šādu ekrānu uzstādīšanu un darbošanos.

Ceļu satiksmes drošības direkcija raidījumam “Bez Tabu” nespēj formulēt savu viedokli par šādu ekrānu izvietošanu tik tuvu autoceļiem. Direkcija neesot pētījusi, kā šādi ekrāni ietekmē autovadītājus.

Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas vadītājs Ivars Austers raidījumam norāda, ka ārvalstu pētījumos konstatēts, ka šāda tipa ekrānu uzstādīšana pie autoceļiem novērš šoferu uzmanību. ”Ja par atskaites punktu paņem parastu ceļazīmi, tad šādi elektroniski tablo apmēram trīs reizes vairāk pievērš uzmanību. Tas ir laiks līdz pat divām ar pusi sekundēm. Tas ir nopietns risks,” uzsver Latvijas Universitātes profesors Austers.

Apžilbinātie autovadītāji var vērsties pie reklāmas stenda uzturētājiem ar lūgumu samazināt ekrāna spilgtumu.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Ārzemēs vakcinēti latvieši norāda uz iespējamu nepilnību vakcinācijas datos

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Vai arī mājsēdes laikā tiek iekasēta mācību maksa privātajos bērnudārzos?

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti