Armijnieku “Crossfit” Tev nav pa spēkam? Dzelžaini “par un pret”, kas palīdzēs izdarīt izvēli

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Pieejams plašs un daudzveidīgs sporta aktivitāšu klāsts – treneri sportot gribētājiem piedāvā dažādas intensitātes treniņus, iespējams, īpaši aktīvie iecienījuši sporta veidu krosfits (crossfit). Tas ir augstas intensitātes treniņš, kas sevī ietver pietupšanos, skriešanu, lēkšanu – vairojusies skepse par krosfita nodarbību drošumu iesācējiem.

Meklējot informāciju par sporta veidu visbiežāk redzami atlētiski augumi, ceļot lielus smagumus un izpildot sarežģītus vingrinājumus. Video materiālos redzamās personu ķermeņi un atlētiskums liek domāt, ka viņu dzīve saistīta ar sportu, tomēr nereti starp tiem, vietu atrast vēlas arī amatieri.

Gundars Lipiņš ar krosfitu nodarbojas vairāk nekā trīs gadus. Uzskata, ka tas ir piemērots ikvienam cilvēkam, tostarp sportot gribētājiem bez iepriekšējas fiziskas sagatavotības. Sportists uzskata, ka traumas var iegūt jebkurā sporta veidā. Galvenais priekšnosacījums – izvērtēt savas spējas.

Gundars Lipiņš
nodarbojas ar krosfitu

“Ja treniņa karstumā vēlamies sacensties ar kādu, pierādīt, ka esam spēcīgāki, protams, risks iegūt traumas palielinās, tāpēc krosfitā un jebkurā citā sporta veidā galvenais ir nepārvērtēt savas spējas.”

Orto klīnikas traumatologs-ortopēds Andrejs Peredistijs atgādina, ka jebkurai cīpslai, saitei un muskulim cilvēka ķermenī ir savs izturības limits – cilvēks varot intensīvi noslogot savu ķermeni, bet vienā brīdī būs lūzums un saite vai cīpsla neizturēšot. Visbiežāk tas izpaužas sāpēs.

Orto klīnikas speciālists novērojis, ka visbiežāk iesācēji ar veselības problēmas saskaras tieši pārslodzes dēļ. Patiesība mēdzot būt skarba – ja iegūta sporta trauma, tā varot par sevi atgādināt arī nākotnē.

Elviss Grīnbergs jau 22 gadu garumā sporto katru dienu. Roku izmēģinājis arī krosfitā un secinājis, ka aktīvais sporta veids piemērots tikai un vienīgi cilvēkiem ar ļoti labu fizisko sagatavotību.

Elviss Grīnbergs
sporta entuziasts

“Tas skaitās armijas sporta veids, tāpēc ir jāizdara secinājumi – ja tas nāk no armijas, tad tas ir labi trenētiem sportistiem, kuri mostas ar 20 km un trenējas visu atlikušo dienu.”

Orto klīnikas speciālists par drošāko sporta veidu sauc vingrošanu un peldēšanu, tomēr, ja treniņu intensitāte paaugstināta pamazām, arī krosfits sportotājiem nekaitēšot.

Foto

0 Komentāru