Tās bija leģendāras kāzas, kad līgavai nebija laika aiziet uz tualeti, jo bija bail kaut ko nokavēt, stāsta mūziķi Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

1 komentārs

Viss sākās ar rokenrolu, tā par savu satikšanos un nonākšanu līdz kāzām teic mūziķi, grupas “Framest” dalībnieki Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse. Abi apprecējās 2019. gada 2. februārī. Un savas kāzas sauc par leģendārām.

Rūta ar Jāni kopā bija jau piecus gadus, un, kad pieteicās abu meitiņa, pieņemts lēmums, ka jārīko kāzas, jo kāpēc gan diviem cilvēkiem, kuri viens otru mīl, to nedarīt.

Rūta Dūduma-Ķirse
mūziķe

Mums abiem bija pārliecība, ka, ja mēs kādreiz precēsimies, tad tas būs baznīcā. Augstākais mīlestības apliecinājums, kāds vien var būt ir Dieva priekšā.

Kāzas sarīkojuši piecu mēnešu laikā, jo zināja, ka grib, lai abu mazulis pasaulē nāk likumīgā ģimenē.

Rūta Dūduma-Ķirse
mūziķe

Jānis mani bildināja septembrī un bija doma precēties pavasarī, bet tad es būtu pavisam liela un visās bildēs būtu nesmuka. Tāpēc pieņēmām lēmumu precēties ziemā, kāpēc ne, ziemā, skaisti balts apkārt… Tā mēs cerējām, un tā arī bija.

Gatavošanās ritējusi kā pa sviestu, jo darījuši to, kas patīk, zinot, ko grib, galvenais, lai visiem astoņdesmit viesiem būtu labi.

Jānis Ķirsis
mūziķis

Kāzas bija leģendāras, jo netika uzklausīta neviena sūdzība, nu, varbūt viesi to nevar mums pateikt acīs.

Rūta Jānim piekrīt, stāstot, ka kāzas tiešām bija foršas, sirsnīgas un izdevušās. Laiks paskrējis nemanot un bijis jau septiņi no rīta, kad gājuši gulēt.

Rūta
mūziķe

Ballējās un dejoja pat tie, kuri nedejo nekad. Tie, kuri pirms kāzām lūdza, lai nosēdina stūrī, jo viņi nedejos, bijuši lielākie dejotāji.

Par karstajām un aizrautīgajām dejām noteikti var pateikties kāzu muzikantiem, kurus mūziķiem, starp citu, neesot viegli izvēlēties. Šoreiz viss sastājies jaunajam pārim labvēlīgi.

Rūta
mūziķe

Bija labvēlīgi apstākļi, lai atbrauktu pie mums ciemos grupa “Labvēlīgais tips”. Tas bija pārsteigums visiem, un es līdz pēdējam neticēju, ka piekrita. Nebūtu bijuši viņi, nebūtu kāzas bijušas tik karstas. Fredim cepuri nost un pārējiem arī.

Rūtas un Jāņa kāzas izbaudījuši ne tikai viesi, bet arī paši. Neviens starpgadījums nav varējis izsist no sliedēm. Jānis atklāj, ka kāzas nosvinējuši tā, ka Rūtai nav bijis laika aiziet uz tualeti.

Rūta
mūziķe

Es gribēju iet uz tualeti, bet man nebija laika, jo es negribēju palaist garām nevienu dziesmu, nevienu deju. Es nezinu, kas būtu noticis, kas es būtu tualetē un sāktu skanēt “Desmitais tramvajs”.

Rūta bijusi apbrīnojami mierīga savās kāzās, un pat fakts, ka naksnīgajā izbraucienā zirga kamanās bērītis sabijies un kamanas saplīsušas, nav varējis mazināt viņas prieku un laimi. Rūta stāsta, ka sēdējusi, sasnigusi slapja kamanās un tikai smējusi.

Rūta uzskata, ka kāzas svin vienu reizi mūžā, arī līgavas kleitu uzvelc vienu reizi, atklājot, ka kāzu kleitu nopirkusi tieši tādu, kā iedomājusies. Pirkums veikts trīs mēnešus pirms kāzām, tāpēc pēdējā brīdī nācies visu pāršūt.  Rezultāts bijis izcils, daļa viesu pat nav varējuši noticēt, ka līgava ir mazuļa gaidībās.

Uzvalku Jānim attālināti Berlīnē pirkusi modes māksliniece Evija Dāboliņa. Kāzu krāsa bija atbilstoša jaunās ģimenes uzvārdam – ķiršu sarkana, bet notikuma vadīšanu uzticējuši Kristapam Rasimam. Vieglums ir tas, kas raksturo Jāņa un Rūtas kāzas itin visā, gan tajā, ka aizvadīta diena, gan tajā, kā, piemēram, pirkuši laulības gredzenus. Tos iegādājušies lielveikalā pēc principa – lai ir vienkārši un nav dārgi, bet arī lai nav pārāk lēti.

Emocijas Rūta neesot varējusi kāzu dienā valdīt un ik pa brīdim apraudājusies, bet visvairāk asaru biris nākamajā dienā, izsaiņojot dāvanas un lasot tuvo cilvēku novēlējumus.

Jautāti, kas mainījies pēc kāzām, Rūtai ar Jāni ilgi pēc atbildes nav jādomā, sakot, ka pēc kāzām viss kļuvis rāmāks un mierīgāks, iespējams, arī meitiņas piedzimšana spēlē milzu lomu. Abi vienojas, ka kaut kā laulība pagroza cilvēku uz labo pusi.