“Tāda līmeņa bokss Rīgā vēl nebūs redzēts!” Par Brieža un Usika dueli spriež Anatolijs Kreipāns

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

53 komentāri

Pat tos, kuri līdz šim neinteresējās par boksu, gaidāmais pašmāju izcilākā boskera Maira Brieža duelis ar ukraini Oleksandru Usiku neatstās vienaldzīgus.

Gada nogalē abi bokseri jau tikās aci pret aci pie mediju galda, bet 27. janvārī pirmo reizi tiksies arī boksa ringā -supersērijas pusfināla cīņā.

Abi bokseri ir pasaules čempioni katrs savā versijā. Mairis ir uzvarējis visās savās 23 cīņās. Ukrainis arī līdz šim nav zaudējis, turklāt lielāko daļu savu uzvaru viņš ir izcīnījis ar nokautu.

Abi ir trīsdesmitgadnieki, abiem pirms izšķirošās cīņas ir dzimšanas dienas – 13. janvārī Mairim Briedim, 17. janvārī – Oleksandram Usikam. Abi ir līdzvērtīgi pretinieki.

Aizraujoša, dramatiska un sensacionāla – tāda būšot būt boksa supersērijas pusfināla cīņa. Tā Bez Tabu atzīst gan jomas profesionāļi, gan amatieri, norādot uz abu sportistu trumpjiem un mīnusiem.

Antolijs Kreipāns

Antolijs Kreipāns
Sporta žurnālists

Mēs varam prognozēt kuram bokserim ir kādas stiprās vai vājās puses, bet kad abi stāsies viens otram pretī, varot notikt jebkas. Abi ir līdzvērtīgi, kaut gan atšķirīgi bokseri.

Usika trumpis – lielā pieredze amatieru boksā, toties Briedis pēdējā gada laika  aizvadījis vairākas ļoti labas cīņas, kas ir viņa pluss.

  

Aktieri Lauris Dzelzītis un Dainis Grūbe darbojas ne tikai uz Dailes teātra skatuves, bet arī sparīgi trenējas boksā. Abi arī seko līdzi Maira izaugsmei un ar nepacietību gaida 27. janvāra cīņu. Pauž savu redzējumu par abu pretinieku izredzēm.

Viedoklis par Brieža un Usika izredzēm vinnēt ir arī dziedātājai Dinārai Rudānei, kura pati jau četrus gadus trenējas boksā. Dināra jau izsenis fanoja par Maiku Taisonu, tagad par Mairi Briedi!