“Tā vieta nav Latvijā”! Seriāla “Viņas melo labāk” zvaignes nonāk Akenstakā

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

3 komentāri

Šoreiz ceļojumā “Mūsu vietas, mūsu cilvēki” dodas Latvijas Nacionālā teātra aktrise Evija Skulte un Dailes teātra aktieris Lauris Subatnieks. Rīdziniece un Baldones puika. Gatavi aizsietām acīm ceļot uz sev nezināmu vietu.

Satiekas Dailes teātris un Latvijas Nacionālais teātris – Lauris Subatnieks un Evija Skulte. Abi gatavi piedzīvojumam. Abi aizsien acis un ļaujas “Bez Tabu” drošajai rokai. Piedzīvojums abiem sākas ar stundu ilgu braucienu prom no Rīgas ar aizsietām acīm līdz vietai ar neparastu nosaukumu – Akenstaka.

Lauris atsienot acis un atjēdzoties no gaismas, secina vienu: “Akenstaka. Tas nav Latvijā!” Evija neviļus Laurim piekrīt. Lai kur arī šī vieta būtu, es abus atstāju Akenstakā, sakot, ka gaidīšu viņus Siguldas pilsdrupās. Palikuši vieni Akenstakā, abi dodas noskaidrot, kas tā par vietu. Pirmais, ko Evija grib uzzināt, kur atrodas un cik tālu ir Siguldas pilsdrupas. Diemžēl Lauris uz šo jautājumu atbildēt nevar. Tāpēc abi meklē kādu, kurš zinās, kur vispār abi atrodas. Jo ceļā izliktās norādes par Mores pagastu vai briežu dārzu diemžēl nekādu skaidrību nevieš. Nelielu cerību stars parādās pie veikala. Tas gan ir slēgts. Bet pie tā sastaptais kungs palīdz uzzināt, kur abi atrodas.

Evija

“Sakiet, lūdzu, kur tieši mēs tagad atrodamies… Latvijā?”

Uzzinājuši, ka Siguldas novada Mores pagastā, abi vismaz saprot, kurā Latvijas pusē ir, turklāt satiktais kungs abus iepazīstina ar veikalnieci Daci, kuri piebraukusi izkrāmēt preces. Ceļinieki pēc tam, ka palīdzējuši Dacei sanest veikalā preces, tiek atalgoti – tirgotāja aizved abus uz briežu dārzu, kur lieti noder “Ahmad” tējas somā saliktie burkāni.

Aktieri pabaro briežus, iepazīstas ar briežu dārza saimnieci un uz atvadām viņa norāda, ka vajadzētu doties uz Mores pagasta centru, jo tur ir skola. Un skola tiešām ir abu glābiņš, jo izrādās, ka skolā lielākā daļa skolotāju ir no Siguldas. Lai arī stundas vēl nav beigušās, skolas administratore izrāda lielu pretimnākšanu. Kamēr skolēni ar seriāla zvaigznēm fotografējas par piemiņu, viņa atrod kolēģi, kurš izpalīdz un aizved abus uz Siguldu. Patiesībā pieved pie pašām pilsdrupām. Ceļojums noslēdzas ar lielisku pēcgaršu, un abi aktieri ir atklājuši sev vietu, kur, iespējams, atgriezīsies.

Foto

3 komentāri