“Tā ir svētku tradīcija!” Māksliniece Ieva Bondare katru gadu uzraksta un nosūta 200 Ziemassvētku kartīšu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Tuvojoties svētkiem “Latvijas pasta” nodaļas kļūst klientu pilnākas, jo vairums cilvēku jau sākuši nosūtīt Ziemassvētku dāvanas un kartītes. “Bez Tabu” skatītāja Elvīra no Daugavpils novērojusi, ka viņas pasta nodaļā rinda ir tik gara, ka cilvēkiem pat nākas savu kārtu gaidīt ārpusē.

Elvīra
Daugavpils iedzīvotāja

Covid-19 laikā daudzi izmanto pasta pakalpojumus, jo pasūta preces internetveikalos un sūta paciņas radiem. Diemžēl ne vienmēr tikt pastā var tik vienkārši, kā gribētos, jo jāstāv rindā, ārā, līdz pat stundai. Rindā citreiz ir pat 20 cilvēku. Bilde uzņemta Daugavpilī! Laikam jāņem brīvdiena, lai tiktu uz pastu. Fotogrāfijā esmu 10., aiz manis vēl 3 cilvēki.

Apsekojot vairākas no galvaspilsētas pasta nodaļām, paveras atšķirīga aina. No rīta centra pasta nodaļā ir viens klients, taču pēcpusdienā un pēc pulksten pieciem vakarā patiesi rindas kļūst garākas un cilvēki drūzmējas arī ārpus pasta telpām. Arī “Latvija pasta” darbinieki atzīst, ka izjūt svētku tuvošanos – vairums klientu sākuši sūtīt dāvanas un kartītes tuviniekiem. Lai nebūtu jādrūzmējas un jānīkst, ieteicams došanos uz pastu plānot laikus!

“Latvijas pasta” pārstāvis iesaka izmantot mobilo aplikāciju un pieteikties rindā jau laikus. Ja klients vēlas nosūtīt sūtījumu, ir iespēja izmantot kurjerpastu, kas nozīmē, ka darbinieks atbrauks pie klienta uz mājām un paņems sūtījumu. Tāpat ir iespēja izmantot “Latvijas pasta” pakomātu tīklu.

“Latvijas pasts’ aicina nesamulst, ieraugot cilvēkus drūzmējamies ārā – tas īpaši novērojams reģionu nodaļās, kur nepietiekamas platības dēļ cilvēkus aicina savu kārtas numuru gaidīt ārpusē, lai nodrošinātu nepieciešamo distanci! Ņemot vērā svētku tuvošanos, līdz 23. janvārim Rīgas un Rīgas rajona pasta nodaļas strādās arī sestdienās.

Kartīšu veidošana, novēlējumu rakstīšana un to nosūtīšana mīļajiem, mākslinieces Ievas Bondares ģimenē ir viena no svētku tradīcijām – tā aizsākusies pēc trīs pavadītiem gadiem Amerikā. Ar mīlestību darinātās kartītes ceļojušas pat uz Japānu, Dienvidāfriku un Austrāliju! Jāpiebilst, ka vidēji Ieva katru gadu nosūta 200 kartīšu.

Ieva priecājas, ka katru gadu arī viņas pastkastē ir tuvinieku sarūpētās kartītes, tāpēc mudina arī citus, paliekot mājās, būt radošiem!

2 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Tagad jāapmaksā lielāks rēķins!" Četru bērnu māmiņa sašutusi par "atņemto" atlaidi

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

Bauskas domes darbiniece gadu imitē darbu

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Kā tas var notikt tiesiskā valstī?!" Negodīgi izsniegta būvatļauja milzu vircas baseinam izposta dzimtas īpašumu

"Vēlamies nokļūt mājās bez "ekstrēma"!" Iedzīvotāji Lažas pagastā kritizē pašvaldības ceļu

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru