Latvijā bērniem līdz 18 gadu vecumam sniegta iespēja vakcinēties pret ērču encefalītu bez maksas. Šogad par endēmiskajām teritorijām atzīti 31 Latvijas novadi. “Bez Tabu” skatītāja Monika to sauc par diskrimināciju pret citiem bērniem, kuri konkrētajās teritorijās nedzīvo.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • Monika

  Monika

  Inficētā ērce iesūcās tajā vietā,kur nav endēmiskā zonā,bet ģimenes ārsts citā,t.i.endemiskajā teritorijā. Normāli....aizsūta uz laboratoriju,vai arī pasaka dzīvesvietu,bet reāli ērce iesukusies atvesta sazin no kuras apdzīvotas vietas. Absurds!
 • Eva

  Eva

  Mēs arī esam deklarēti Siguldieši,bet vasarnīca atrodas Amatas novadā,kur pavadam lielāko daļu silto mēnešu ,nekāda loğika :D
 • 😨
 • linny
 • B
  +13 +13 0

  B

  Inteesantākais ir tas, ka viņi izvērtē kuriem novadiem piešķirt vakcīnas pēc saslimšanas gadījumiem... absurds! Vai tad nav labāk dot iespēju visiem bērniņiem pasargāties! Ar ko mans bērs ir sliktāks? Un kurš atbildēs, ja mans bērns saķēra šo slimo ērci? ... es redz pati būšu vainīga, bet nākamajā gadā manu novadu iekļaus sarakstā! Pēc kādiem kritērijiem viņi to visu vērtē.... skaita ērces? Mans suns izejot pagalmā... mauriņā katru dienu nes mājās ērces... bet nē manā novadā nav īstami!
 • m2
  +13 +13 0

  m2

  Šī ir fantastiski absurda situācija. Piemērs. Esam deklarējējušies Cēsīs, kas nav šajā sarakstā. Pa vasaru braucam uz laukiem, kas atrodas Amatas novadā (ir sarakstā) un Priekuļu novadu (arī ir sarakstā) Tad atbildiet man. Kur to slimo ērci ir lielāka iespēja noķert? esot pilsētā, vai ciemojoties laukos? Te nu ir tā bezmaksas medicīna bērniem un farmācijas bizness.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!