Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Latvijā bērniem līdz 18 gadu vecumam sniegta iespēja vakcinēties pret ērču encefalītu bez maksas. Šogad par endēmiskajām teritorijām atzīti 31 Latvijas novadi. “Bez Tabu” skatītāja Monika to sauc par diskrimināciju pret citiem bērniem, kuri konkrētajās teritorijās nedzīvo.

Tieši marts uzskatāms par mēnesi, kad no ziemas miega mostas ērces. Kad laikapstākļi kļūst pavasarīgāki, arvien vairāk cenšamies laiku pavadīt pie dabas. Tāpēc svarīgi atcerēties par vakcīnu. Tomēr ģimenēm ar bērniem, kuras dzīvo citos novados, saņemt šo pakalpojumu ir apgrūtināti.

Monika
Nesaprašanā par bezmaksas poti

“Esmu diezgan lielā nesaprašanā, kāpēc bezmaksas ērču potes bērniem ir tikai 31 novadā? Vai tā nav diskriminācija pret citiem novadiem? Kādēļ šī pote nav bezmaksas visiem Latvijas bērniem?”

Slimību profilakses un kontroles centra speciāliste Dace Viļuma skaidro, ka centrs katru gadu analizē datus par saslimstību ar ērču encefalītu Latvijā.

Dace Viļuma
Slimību un profilakses centra speciāliste

“Pēc datu analīzes secinājām, ka pagājušajā gadā bijuši 11 gadījumi. Mēs analizējam pēdējo piecu gadu rādītājus, tas ir 11 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinot ar novadiem, piemēram, Pāvilostas un Alsungas novadā šis skaits ir desmit reizes lielāks.”

Vēl starp novadiem iekļuvuši tie, kuros ir par divām reizēm lielāki saslimšanas rādītāji. Tāpēc kopumā ir 31 novadi.

Ir novadi, kuri šogad sarakstā iekļauti pirmo reizi. Tas nozīmē, ka tuvākajos divos gados konkrētajos novados ērču pote būs pieejama, lai sekmīgi varētu pabeigt katras personas vakcinācijas kursu. Kopumā nepieciešamas trīs potes.

TOP komentāri

 • B
  +13 +13 0

  B

  Inteesantākais ir tas, ka viņi izvērtē kuriem novadiem piešķirt vakcīnas pēc saslimšanas gadījumiem... absurds! Vai tad nav labāk dot iespēju visiem bērniņiem pasargāties! Ar ko mans bērs ir sliktāks? Un kurš atbildēs, ja mans bērns saķēra šo slimo ērci? ... es redz pati būšu vainīga, bet nākamajā gadā manu novadu iekļaus sarakstā! Pēc kādiem kritērijiem viņi to visu vērtē.... skaita ērces? Mans suns izejot pagalmā... mauriņā katru dienu nes mājās ērces... bet nē manā novadā nav īstami!
 • m2
  +13 +13 0

  m2

  Šī ir fantastiski absurda situācija. Piemērs. Esam deklarējējušies Cēsīs, kas nav šajā sarakstā. Pa vasaru braucam uz laukiem, kas atrodas Amatas novadā (ir sarakstā) un Priekuļu novadu (arī ir sarakstā) Tad atbildiet man. Kur to slimo ērci ir lielāka iespēja noķert? esot pilsētā, vai ciemojoties laukos? Te nu ir tā bezmaksas medicīna bērniem un farmācijas bizness.
 • linny

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl