Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Pārsteigti vecāki ziņo raidījumam Bez Tabu, ka veikalos nepilngadīgiem bērniem tiek tirgotas momentloterijas biļetes. Bez Tabu pārliecinās, ka nepilngadīgie tik tiešām tās var iegādāties, turklāt arī bērni, kuri vēl nav sasnieguši desmit gadu vecumu.

Ielās uzrunātie cilvēki uzskata, ka nepilngadīgiem bērniem nevajadzētu pārdot momentloterijas biļetes, daudzi uzskata, ka arī momentloterijas pieskaitāmas pie azartspēlēm. Tādā veidā bērns arī tiekot pamudināts uz azartspēļu spēlēšanu. 13 gadus vecais Markuss, pērkot loterijas biļeti, ievēroja, ka uz tās rakstīts, ka nav ieteicams iegādāties bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece skaidroja, ka momentloterijas biļetes drīkst tirgot nepilngadīgajiem. Ierobežojums attiecas uz azartspēlēm, nevis uz loterijas biļetēm. Likumā neesot noteikts, cik gadus vecam bērnam drīkst pārdot loterijas biļeti, tas atkarīgs no pārdevēja.

“Latloto” brīvprātīgi uz biļetēm brīdinājis, ka līdz 18 gadu vecumam nav ieteicams piedalīties momentloterijā.

Ja laimests nepārsniedz 10 eiro, visticamāk, nepilngadīgais to arī saņems vietā, kur iegādājies biļeti, ja laimests ir lielāks – jādodas uz “Latloto” centrālo biroju. Ļoti liela laimesta gadījumā tiktu pieaicinātas arī pilngadīgas personas, kuras pārstāv bērna intereses.

Situācija, ka nepilngadīgiem bērniem ar valsts svētību tiek tirgotas loterijas biļetes, ir nepatīkams pārsteigums narkologiem. Narkoloģe Ilze Maksima uzskata, ka vecākiem noteikti jāseko līdzi tam, kā bērns tērē savu kabatas naudu, un momentloterijas biļetes neesot tas prātīgākais veids. Atkarību speciāliste uzskata, ka likums būtu jāpārskata.

Ilze Maksima
narkoloģe

Vieglu naudas iegūšanu un tikpat ātru iztērēšanu, kas rada šo te aizrautību, vēlmi riskēt un pirkt vēl. Es baidos, ka tas var novest pie nelikumībām. Ja tā spēlīte iepatīkas, tad naudas iegūšanai var tikt lietoti jau nelikumīgi veidi.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne uzskata, ka tuvākajā laikā likums tikšot precizēts.

Foto

TOP komentāri

  • Roberts Ozoliņš
  • Kristine
    0 0 0

    Kristine

    Dzīvoju uk, vienreiz ar bērnu kopa gājām uz veikalu, nolēmu nopirkt loterijas biļeti. Bernam tad bija 5 gadi. Vins man paprasīja, vai drīkst iedot pārdevējai naudu par biļeti. Teicu, protams, bet pārdevējs kategoriski pateica ka no berna naudu neņems par loterijas biļeti, vins nedrīkst. To es saprotu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl