“Tā ir azartspēle!” Vecāki un narkologi pārsteigti – izrādās, bērniem tirgo momentloterijas biļetes

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Pārsteigti vecāki ziņo raidījumam Bez Tabu, ka veikalos nepilngadīgiem bērniem tiek tirgotas momentloterijas biļetes. Bez Tabu pārliecinās, ka nepilngadīgie tik tiešām tās var iegādāties, turklāt arī bērni, kuri vēl nav sasnieguši desmit gadu vecumu.

Ielās uzrunātie cilvēki uzskata, ka nepilngadīgiem bērniem nevajadzētu pārdot momentloterijas biļetes, daudzi uzskata, ka arī momentloterijas pieskaitāmas pie azartspēlēm. Tādā veidā bērns arī tiekot pamudināts uz azartspēļu spēlēšanu. 13 gadus vecais Markuss, pērkot loterijas biļeti, ievēroja, ka uz tās rakstīts, ka nav ieteicams iegādāties bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Tomēr Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece skaidroja, ka momentloterijas biļetes drīkst tirgot nepilngadīgajiem. Ierobežojums attiecas uz azartspēlēm, nevis uz loterijas biļetēm. Likumā neesot noteikts, cik gadus vecam bērnam drīkst pārdot loterijas biļeti, tas atkarīgs no pārdevēja.

“Latloto” brīvprātīgi uz biļetēm brīdinājis, ka līdz 18 gadu vecumam nav ieteicams piedalīties momentloterijā.

Ja laimests nepārsniedz 10 eiro, visticamāk, nepilngadīgais to arī saņems vietā, kur iegādājies biļeti, ja laimests ir lielāks – jādodas uz “Latloto” centrālo biroju. Ļoti liela laimesta gadījumā tiktu pieaicinātas arī pilngadīgas personas, kuras pārstāv bērna intereses.

Situācija, ka nepilngadīgiem bērniem ar valsts svētību tiek tirgotas loterijas biļetes, ir nepatīkams pārsteigums narkologiem. Narkoloģe Ilze Maksima uzskata, ka vecākiem noteikti jāseko līdzi tam, kā bērns tērē savu kabatas naudu, un momentloterijas biļetes neesot tas prātīgākais veids. Atkarību speciāliste uzskata, ka likums būtu jāpārskata.

Ilze Maksima
narkoloģe

Vieglu naudas iegūšanu un tikpat ātru iztērēšanu, kas rada šo te aizrautību, vēlmi riskēt un pirkt vēl. Es baidos, ka tas var novest pie nelikumībām. Ja tā spēlīte iepatīkas, tad naudas iegūšanai var tikt lietoti jau nelikumīgi veidi.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne uzskata, ka tuvākajā laikā likums tikšot precizēts.

Foto

2 komentāri