“Svētku sajūtu var noķert ar dakšiņām un karotēm… eglītē!” Svētku knifus atklāj pasākumu rīkotāja Skudriņa

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

0 Komentāru

Jā, svētki sākas mājās, tomēr nereti pirms svētkiem darbā pavadām vairāk laika nekā mājās, tāpēc šoreiz skaidrosim, kā svētku sajūtu radīt darbavietā.

“Bez Tabu” dodas ciemos pie “Skudras metropole” īpašnieces, pasākumu rīkotājas un trīs bērnu mammas Gundegas Skudriņas. Negribas ticēt, ka šis būs stāsts par kurpnieku bez kurpēm, jo nevaru iedomāties, ka cilvēks, kura ikdienas darbs ir svētku uzburšana, pati varētu iztikt bez svētku sajūtas savā darbavietā. Un es neesmu kļūdījusies. Gundegas birojā Ziemassvētki sākušies jau oktobrī.

Gundega Skudriņa

“Man šķiet, ka vietā, kurā tur pavadi daudz laika, svētku sajūta ir jāķer obligāti. Tu nevari tikai rukāt, rukāt un strādāt un strādāt, cerot, ka atnāksi, mājās, nu, tagad svētki nāks. Svētki ir process, tās ir emocijas, kas rodas procesā.”

Gundega strādā ar apziņu, ka viņai ir svarīgi svētkus radīt ikdienā, saviem kolēģiem un sadarbības partneriem, tāpēc viņas birojs svētku rotās tērpts jau vairākus mēnešus, bet, kas svarīgi, Gundega tam nav tērējusi milzu līdzekļus. Liekot lietā izdomu un to, kas pagadījies ceļā, var svētkus ienest savā darbavietā.

Gundega: “Čiekurus var salasīt jebkur, zariņus salasīt jebkur. Sarunā ar bērniem, lai nopūš ar zelta krāsu, un rotājumi gatavi… Vajag tikai iespringt uz izdomu, nepiekrītu, ka sajūtas ir nopērkamas par naudu.”

Neko nedarīt ķeksīša pēc, piemēram, Gundegas darbavietas egle šo mēnešu laikā bijusi gan rozēm rotāta, gan ar dakšiņām un karotēm, gan melnām pūkām greznota. Uz biroja galda Gundega atradusi vietu brieža ragiem, kas līdz šim mājās stāvējuši. Ragos iestrādātie magnēti tur mazas glāzītes, kurās ir svētku sajūtai neatņemamais karstvīns.  Ar to uzņēmēja cienā klientus un ciemiņus. Arī tāds nieks kā pakaramie, kas, priežu zariem izrotāti, rada svētku sajūtu Gundegas birojā.

Protams, ka radošo jomu pārstāvjiem un klasiskā biroja darbiniekiem ir vienkāršāk radīt svētku sajūtu darbavietā, krietni vairāk galvas jāpalauza piemēram gatera vai reņģu ceha darbiniekiem.Tāpēc Gundega norāda, ka tāda rotāšana nebūt nav domāta visiem. Tāpat visiem tā nemaz arī nav nepieciešama. Gundega:”Tiem, kuri ir atbildīgie, vadītāji, viņi var pavisam vienkārši, ar mazu saldumu pauzi, pārsteigumu vai našķi, iepriecināt savus darbiniekus, liekot saprast, cik viņš tev ir svarīgs.”

Ja nevari pats izdomāt, kā sarūpēt svētku sajūtu saviem darbiniekiem, to var uzticēt kādam, kurš to prot un var.

Anna ir viens no cilvēkiem, kurš birojos, ofisos un arī industriālās telpās rada svētku sajūtu, norādot, ka tendences un vēlmes darbavietas rotāšanā nu jau kādu laiku ir nemainīgas. Anna:”Neatņemamas svētku vērtības ir adventes vainags un eglīte. Arvien uzvaras gājienu svin viss dzīvais, zaļais un no dabīgiem materiāliem un pa vidu zaļajam arī kāda gaismiņa vai zelta rotājumi.”

Gaismiņas un zelta krāsa ir nemainīga svētku tendence nu jau gadiem. Pateicoties niekiem zelta krāsā, pat bez svētku džimbuļiem un grabuļiem var darbavietā ļaut ienākt Ziemassvētkiem. Kā norāda dizaina un papīrlietu veikala “Manilla” īpašniece Linda Lukstiņa, tad arī askētisks darba galds var iedvesmot uz svētkiem. Ja uz tā ir glīts laika plānotājs un zelta krāsas šķēres vai vēl kāds biroja nieks ar zelta toni, tad svētki atnāks, pat sūri grūti strādājot. Linda atgādina, ka lielisks svētku sajūtas radītājs var būt spēle starp darba kolēģiem “Slepenie draudziņi “. Linda: “Galvenais jau ir kā cilvēks pats jūtas.” Novēlam ikvienam notvert svētku sajūtu ne tikai darbā, bet arī sirdī.

Foto

0 Komentāru