”Suns pakļūs zem mašīnas!” Brīdina par klaiņojošu taksi Rīgas centrā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Galvaspilsētas centrā Brīvības, Matīsa, Bruņinieku un Stabu ielas rajonā regulāri klaiņo kāds takša šķirnes suns, kura saimnieki dzīvojot turpat netālu. Iedzīvotāji uztraucas par sunīša dzīvību, jo kuru katru brīdi tas var pakļūt zem kāda spēkrata riteņiem.

Raidījums “Bez Tabu” cītīgi apseko skatītājas norādīto rajonu, taču četrkājainais nebēdnis raidījuma redzeslokā tā arī nenonāk. Iespējams, taksītis savu ikdienas maršrutu jau ir izstaigājis un šobrīd kaut kur atpūšas, tādēļ tiek nolemts doties uz vietu, kur varētu būt kāds dzīvnieka draugs, – tirgu.

Izrādās, – vairāki tirgus darbinieki un apmeklētāji taksīti ir vairākkārt redzējuši un zina par viņa ikdienas gaitām. Natālija, kurai pašai ir takša šķirnes suns, atklāj, ka tirgū bieži redz klaiņojošo taksīti: ”Saimniece strādā veikalā. Šis sunītis vienmēr staigā vienatnē. Regulāri redzam tirgū, tas nav mans suns. Mēs zinām to taksi. Tas sunītis ir gudrs, pastaigājas un atgriežas mājās.”

Katrīna ar jaundzimušo bērniņu regulāri pastaigājas pa Rīgas centru un ievērojusi četrkājaino klaidoni. Viņa zvanījusi arī galvaspilsētas pašvaldības policijai, kā arī dzīvnieku patversmei. Abās iestādēs atbildēts, ka klaidonis ir zināms un par viņu jau saņemti iedzīvotāju zvani.

Katrīna
Uztraucas par sunīša dzīvību

Visi zina šo taksi, ir mēģinājuši suni ķert un runāt ar saimnieku, kurš saka, ka suns pats regulāri izmūkot. Šodien izdevās noķert kadru, kad šis taksis atkal ”savā pastaigā” uzskrējis uz brauktuves. Šī saimnieka dzīvesvieta ir Matīsa ielā. Tiešām bail, ka suns kādā brīdī pakļūs zem mašīnas. Ko vēl var darīt lietas labā?

Raidījuma filmēšanas komandai izdodas atrast ēku, kurā dzīvo suns, turpat sastop arī dzīvnieka saimnieci. Viņa stāsta, ka taksis vārdā Pipars regulāri izlec pa logu un dodas savās ikdienas gaitās.

Suņa īpašniece

Ja viņš ir ieslēgts, tad tā bļauj pie loga. Cilvēki no ielas nāk skatīties, jo domā, ka to suni kar. Viņš ir bijis visur. Visās patversmēs, visur. Saules puika. Varbūt kādam cilvēkam ir lauku mājas, kas grib viņu paņemt. Mīlīgs, jauks sunītis, bet vazaņķis…

Sievietes atklāj, ka deviņus gadus vecais Pipars pie kundzēm nejauši nonāca pirms sešiem gadiem – paziņas lūguši uz dažām dienām pieskatīt un vairs nav interesējušies par savu suni.

TOP komentāri

 • Kāpēc
  +1 +1 0

  Kāpēc

  Kāpēc Ir jātaisa sižets,ka suns pakļūs zem auto.Tas taksīts te jau iziet pastaigā 5 gadus vismaz,bez kāda pavadības,bet neklaiņo,zin kur mājas
  Bez Tabu varētu padežūrēt Matīsa/Tērbatas ielas krustojumā agrās rīta stundās un vēlās pēcpusdienās,un tad jūs redzētu,ka šis suņuks māk pārvietoties pa zaļo gaismu luksaforā,nevis kā to dara daži mūsu iemītnieki.
 • Gats
  +1 +1 0

  Gats

  Dzīvoju netālu,un ejot ar savu suni pastaigāt bieži viņu redzu.Tas noteikti nav nekāds klaiņojošs suns,bet kādreiz ļoti mācīts.Agrāk redzēju ka staigā ar saimnieku pavadā,bet tagad viens-pats atrod mājas un zin kur jāiet.
 • Maija
  0 0 0

  Maija

  Es arī netālu dzīvoju un šad tad viņu redzu - skrienam pāri ielai automašīnai zem riteņiem, nevis pie zaļās gaismas, kā jūs te rakstāt. Cilvēku vienaldzība ir satriecoša, bet laikam jau ne pārsteidzoša ... Tas nav normāli, ka suns viens pats skraida pa pilsētu un atbildīgās iestādes uzskata, ka viss ir kārtībā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl