“Straumēšanas platformām ir zelta laiki!” Kino eksperti atklajj, kā mainījušies kino skatīšanās paradumi pandēmijas laikā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Lai arī pandēmija lielā mērā ietekmējusi kino nozari, apstādinot pat gaidītāko filmu filmēšanas procesu, cilvēki turpina apmeklēt Latvijas kinoteātrus un skatīt to, kas šobrīd pieejams. Par šā brīža populārākajām filmām “Apollo Kino” pārstāve sauc “Kariņu ar opi”, “Lielās pēdas ģimene” un “Grenlande”.

“Apollo Kino” pārdošanas vadītāja Antra Zemīte stāsta, ka kinoteātra apmeklētāji nereti vaicā, kad beidzot būs redzama kāda no šajā gadā solītajām un cītīgi gaidītajām filmām. Diemžēl liela daļa no tām pārceltas uz nākamo vai pat aiznākamo gadu.

Antra Zemīte
“Apollo Kino” pārdošanas vadītāja

Ja mēs runājam par to, kas bijis populārs līdz pandēmijai, tad tās ir bijušas Latvijā ražotās filmas. Piemēram, “Klases salidojums” un “Pilsēta pie upes”. Aizvien bija populāra arī filma “Dvēseļu putenis”.

Jo lielāka pauze no socializēšanās un kultūras baudīšanas, jo lielākās izmaiņas cilvēku paradumos, uzskata kino fans Sergejs Timoņins, piemetinot, ka kino, protams, vēl joprojām ir cieņā, taču tā skatīšanās pieredze gan ir cita. Šobrīd zelta laikus piedzīvo straumēšanas platformas.  Pandēmija pierādījusi, ka ir filmas, kurām labāk par nonākšanu uz kino ekrāniem veiktos straumēšanas vietnēs.

Sergejs Timoņins
kinokults.lv

Kas attiecas uz kino, mēs esam milzīgu pārmaiņu priekšā, kas, iespējams, izkristalizēs to, kas bija jau vairākus gadus – kino pārbagātību kinoteātros un to, ka filmas ir tik ļoti daudz, ka ir jācīnās par skatītāju.

“Go3” vadītājs Ivars Lubāns stāsta, ka šobrīd lielākā skatītāju interese ir par mūsu pašu radīto saturu. Topa augšgalā ir šovs “Lauku sēta”, seriāls “Nemīlētie” un “Viņas melo labāk”. Tāpat latvieši izmanto Go3 iespēju seriālus un šovus noskatīties ātrāk – vēl pirms TV tiešraides.

Neticami, bet fakts – vēl joprojām nezūdoša vērtība ir arī pašmāju seriāls “Ugunsgrēks”, kura sezonas cilvēki turpina skatīties! Tomēr liela interese ir arī par ārzemju saturu. Šobrīd lielāko interesi raisījis dokumentālais seriāls par “Estonia” katastrofu.