Sportistiem Tokijā jāsadzīvo ar pamatīgu svelmi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Visas olimpisko spēļu celtnes un objekti aprīkoti ar gaisa kondicionieriem, lai būtu iespējams patverties no pamatīgās svelmes. Jau plkst. 11.00 no rīta gaisa temperatūra sakarst līdz +32 grādiem, kas kopā ar lielo gaisa mitrumu rada ļoti sarežģītus apstākļus atlētiem.

Mediju darbiniekiem īpaši izveidotā autoostā vairākās vietās zem nojumes izvietoti gaisa kondicionieri, lai autobusa gaidīšana nebūtu tik mokoša. Tāpat atsevišķās vietās izvietotas ūdens smidzināšanas iekārtas, lai uz brīdi varētu atvēsināties.

Ja iekštelpās kaut uz brīdi tiek izslēgti kondicionieri, telpas nekavējoties uzkarst.

Ja žurnālistiem un Olimpisko komiteju pārstāvjiem vēl ir iespējams patverties ēnā, tad Tokijā visbiežāk visiem sportistiem jāstartē zem atklātas debess.

Latvijas 3×3 basketbolisti pirms došanās uz Tokiju Spānijā aizvadīja treniņnometni, kur gatavojās arī Japānā esošajai svelmei.

Agnis Čavars
olimpietis, basketbolists

Mēs esam tam gatavojušies. Pārsteidz mitruma līmenis, nebijām gaidījuši, ka, izejot ārā un nedaudz pakustoties, esi uzreiz slapjš. Jādzer vairāk ūdens, viss nostāsies pa plauktiņiem.

Latvijas olimpietei šāvējai Agatei Rašmanei šīs ir pirmās olimpiskās spēles, karstums viņu nebiedē, jo līdz šim piedalījusies sacensībās daudzās pasaules valstīs, kur bijuši līdzīgi apstākļi.

Latviete Krista Japānā dzīvo ziemeļu salas Hokaido Higašikavas pilsētā, kur esot līdzīgs klimats kā Latvijā. Šogad gan gaisa temperatūra esot krietni augstāka nekā citus gadus.

Krista atklāj, ka katrā Japānas salā ir citādāks klimats, sākot no Latvijai līdzīga klimata valsts ziemeļos līdz teju mūžīgai vasarai dienvidos.

Skaties vairāk sižetā.
1 komentārs