Spītējot pandēmijai, mūziķis Lauris Reiniks rada jaunas dziesmas videoklipu!

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

2 komentāri

Melngalvju namā, tāpat kā citās kultūras vietās, šobrīd ir iestājis klusums. Tikmēr mūziķis Lauris Reiniks ir izvēlējies šo grezno vietu, lai radītu savas jaunās dziesmas videoklipu!

Lauris vēlējies šajā traki neierastajā laikā radīt kaut ko skaistu un iedvesmojošu. Viņa mērķis ir parādīt to, kā pēc pandēmijas ierobežojumu atcelšanas, cilvēki atkal varēs vienoties kopīgās dejās un dziesmās. Tomēr neskatoties, ka pasaulē Covid-19 laikā ir noteikti ierobežojumi, tas netraucējis klipa filmēšanai. Tika ievēroti visi drošības pasākumi, lai pasargātu viens otru.

Lauris Reiniks
Mūziķis

Šī filmēšana ir svētki mums visiem, protams, ievērojot visus noteikumus, jo filmēt ir atļauts. Visi mūsu darbinieki ir maskās, izņemot gan solistus. Tas ir jauki sanākt kopā, vienīgi smieklīgākais, ka daudzi viens otru nepazīst! Viņi tiekas pirmo reizi un redz tikai acis, piemēram, asistentei nav ne jausmas, kā izskatās operators.

Sākotnēji sakomponētais darbs bijis domāts tikai projektam, taču Lauris to nevēlējies atstāt bez uzmanības. Viņš nolēmis radīt duetu visai Baltijai, uzaicinot piedalīties kolēģes no kaimiņvalstīm ar kurām jau vairāku gadu garumā izveidojusies veiksmīga sadarbība.

Liepa Mondeikaite no Lietuvas ir patiesi gandarīta, ka Lauris viņai piedāvājis atkal kopā muzicēt. Jau dzirdot pirmo akordus, Liepa sapratusi, ka dziesma ātri vien iekritīšot cilvēku sirdīs. Arī Igaunijas kolēģe Luisa Varka ir priecīga vienoties ar Lauri vienā dziesmā. Īpaši tāpēc, ka pati ir igauņu versijas dziesmas autore. Vārdi esot līdzīgi kāzu dziesmai, tāpēc viņa jau nevar sagaidīt, kad varēs doties no vienām kāzām un nākamām, lai izpildītu jauno veikumu.

Dziesmā Lauris kopā ar mūziķi un dzejnieku Guntaru Raču ietērpis vārdus, kurus cilvēki viens otram saka visbiežāk, tādējādi radot mīlestības pilnu balādi.

Dziesma sauksies “Savējais”! Cilvēki parasti arī saka: “Tu man esi savējais!”, vēl saka īpašs, neatkārtojams, bet šis vārds gan dziesmā nav. Patiesībā ir gana daudzi, tāpēc būs jāklausās, lai uzzinātu! Tā ir pop dziesma, kurā var dejot Vīnes valša ritmā. Mēs jau smējāmies, ka tad, kad dziesma iznāks, Baltijā būs viens jauns kāzu valsis!

Izrādās Lauris sākotnēji pašmāju klipam paredzējis citu izpildītāju, taču, iepazīstoties ar muzikālā televīzijas šova “X faktora” 2. sezonas dalībnieci Alisi Haijimu, viņš izlēmis uzaicināt piedalīties jauno dziedātāju. Alisei tas bijis īsts sapņu piepildījums! Mūziķis meiteni pamanījis, kad viņa vēl piedalījās šovā, tomēr abi sadraudzējās piedaloties raidījumā “Četri uz koferiem”.

Alise Haijima
Mūziķe

Tas tiešām ir labākais, kas līdz šim ir gadījies manā karjerā. Atceros, kad bērnībā pārvācos no Japānas uz Latviju, televīzijā skatījos kā Lauris vadīja šovus, taču tagad es ar viņu dziedu vienā duetā! Man tas liek domāt, kad nekad nevajag pārstāt sapņot.

Mūziķis smejot vien nosaka, ka šoreiz videoklipā viņš pats ne skrien, ne dejos, tam viņš pieaicinājis profesionālus dejotājus, lai uzburtu svētku noskaņu. Gaidāms, ka jaunā dziesma būšot pieejama jau jaunajā gadā.