“Šoreiz šķita, ka svētki ir arī par mums.” Folkloras kopa “Ķocis” uzmirdz “E‑svētkos”

0 Komentāru

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa “Ķocis” šogad piedalījušies vairāku video klipu filmēšanā. Šādā un līdzīgā formātā aizrit visa kolektīva radošā sezona, ieskaitot arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kas šogad kļuvuši par E-svētkiem.

Arī Liepājas Bērnu un jauniešu centra “Vaduguns” iekšpagalmā Bez Tabu komandu uzņem ar jestru mūziku un lielu līksmību. Tomēr valda arī neliela rūgtuma piegarša, jo šī ir beidzamā kopāsanākšana pirms tā dēvētā lokdauna.

Tomēr “Ķocis” nebūt nenokar degunu un uzskata, ka E-svētki ir izdevušies. Un lielākais ieguvums esot atstātās digitālās pēdas video formātā.

Solveiga Kūlaine
folkloras kopas ”Ķocis” vadītāja

Parasti Dziesmu un deju svētki ir par koriem un par dejotājiem, deju kolektīviem, bet maziem kolektīviem kā, folkloras kopām, vokāliem ansambļiem un vēl daudzas jomas ir tikai ļauts piedalīties ar tādu sekundāru, otršķirīgu. Šogad – šajos E-svētkos – šķita, ka svētki ir arī par mums.

Par spīti dažnedažādajiem ierobežojumiem, “Ķocis” un tā dalībnieki var lepoties ar brangu veikumu E-svētkos – dalība tiešraidēs, dokumentāla filma par kolektīvu, piedalīšanās īpašā “Swedbank” klipa uzņemšanā, kā arī citi pasākumi. Tomēr lielākais, kas pietrūkstot dalībniekiem, kuri izbaudījuši arī pirmspandēmijas svētkus, ir kopāsanākšana ar citiem kolektīviem Latvijā.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki E-versijā nemaz neesot beigušies, jo folkloras kopa gaida pārējos videoklipus, kuros izdevies uzstāties ar saviem priekšnesumiem.

Svētku mājasplapā “nacgavilet.lv” iespējams aplūkot lērumu video no teju visiem Latvijas punktiem, un katrs ir ar savu odziņu. Savukārt lielais dejotāju e-uznāciens televīzijā plānots 6. novembrī. Par visu sīkāk arī turpat “nacgavilet.lv” lapā.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!