Šokējošs medmāsas video atklāj nepatīkamo patiesību par smēķētāju plaušām!

4 komentāri
Šokējošs medmāsas video atklāj nepatīkamo patiesību par smēķētāju plaušām!
Ekrānuzņēmums no video

Tiklīdz jūs ievietojat cigareti mutē, tā sāk nogalināt jūsu ķermeni. Tomēr klepus un citas brīdinājuma zīmes bieži vien izrādās pārāk vieglas, lai smēķētāji atmestu šo ieradumu. Bet varbūt tieši šis video palīdzēs pārdomāt kaitīgo tradīciju – mutē paļuļķēt tabakas izstrādājumus!

Medmāsa no Ziemeļkarolīnas, Amanda Ellere, ir salīdzinājusi veselīgas plaušas un ilglaicīga smēķētāja plaušas.

Videoklipā viss ir kā uz delnas – veselīgās plaušas rozīgā krāsā, bet blakus plaušas, kas pārdzīvojušas 20 gadu ilgu smēķēšanu ar vienu cigarešu paciņu dienā. Video tiek skaidrots, ka smēķētāja plaušas, smēķējot ilgu gadu garumā, zaudējušas savu elastību un tās vienkārši ir izstiepušās. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka, zaudējot elastīgumu, plaušām strādāt ir krietni grūtāk, tadejādi, samazinot skābekļa piekļuvi organismam. Turklāt lieki piebilst, ka šī ir labvēlīga augsne ļaundabīgiem audzējiem!

Tikai pāris dienas pēc video publicēšanas Amanda Elleres video jau bijis pārpublicēts 500 tūkstošus reižu, tagad šis cipars sasniedzis jau 16 miljonus.

Pirmajā video redzam, kā strādā veselīgas plaušas:

Taču jau pēc mirkļa pārbaudītas bojātās plaušas:

Pēc TNS datiem katru gadu Eiropā no smēķēšanas izraisītām slimībām mirst ap 695 tūkstoši iedzīvotāju. Latvijā, smēķēšanas izraisīto slimību dēļ, ik gadu mirst ap 5 500 Latvijas iedzīvotāju. Mūsdienās smēķēšana tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem veselības draudiem, no kā iespējams izvairīties.

2012. gadā veiktais TNS pētījums norāda, ka vairāk nekā trešdaļa (36%) Latvijas pilsoņu smēķē katru dienu. Vēl vairāk ikdienā smēķē tikai Grieķijas pilsoņi (40%), kamēr vidēji ES ikdienā smēķē 28% pilsoņu vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Salīdzinoši, Lietuvā ikdienā smēķē 30% pilsoņu un Igaunijā – 26%. Kopumā biežāk smēķē vīrieši, bezdarbnieki un pašnodarbinātas personas, kā arī iedzīvotāji vecumā no 25-54 gadiem.

Latvijas pilsoņi – smēķētāji vidēji dienā izsmēķē 13 cigaretes, kamēr eiropieši izsmēķē vidēji 14,2 cigaretes. Eiropā visvairāk cigarešu dienā izsmēķē Kipras un Grieķijas iedzīvotāji, attiecīgi 20,5 un 19,4 cigaretes dienā, kamēr Slovākijas un Francijas smēķētāji vidēji dienā izsmēķē vismazāk cigarešu – attiecīgi 11,7 un 10,9 cigaretes dienā.

Nākamreiz, pirms dodies pīpēšanas pauzē, padomā vai tas ir tā vērts!

Foto: Reuters/Scanpix