Pievienot komentāru

Neraugoties uz pandēmijas ieviestajām korekcijām, godināšanas ceremonija “Latvijas lepnums” arī šogad bija saviļņojošs un emocijām bagāts, aizkustinošs pasākums, kaut citā formātā nekā iepriekšējos gadus.

Jau septiņpadsmito gadu pasniegtas ”Latvijas lepnuma” balvas. Kā ik gadu, tās šogad saņēma cilvēki, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt.

Balvas “Latvijas lepnums” pasniegšanas ceremonija bija kā malks svaiga gaisa, sirsnības un iejūtības, kā šogad mums tik ļoti bija pietrūcis, un visi desmit stāsti bija ar pievienoto vērtību, atzīst ceremonijas vadītāja Agnese Drunka.

Lai gan ceremonija nenotika zālē ar skatītājiem un nebija sarkano paklāju, aizkustinošu mirkļu netrūka arī šogad, piekrīt Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, kurš ceremoniju vēroja nevis kā ierasts  – skatītāju zālē, bet gan tālrādes ekrānā. Uzteic šā gada novitāti, proti, balvu pasniedzēji veda balvas laureātiem viņiem ierastā vidē, līdz ar to balvas saņēmējam un tās pasniedzējam bija iespēja ilgāk būt kopā.

Nominācijā ”Glābējs” balvu saņēma Sergejs Pavlovs, kurš savu ģimeni un kaimiņus paglāba no saindēšanās ar tvana gāzi. Viņam balvu pasniedza mūziķis Intars Busulis, kuru Sergejs apbrīno gan kā cilvēku, gan kā mūziķi.

”Latvijas lepnuma” balva tika pasniegta desmit nominācijās dažādās Latvijas vietās:

Nominācijā ”Jauniešu iniciatīva” balvu saņēma Kaspars Bačkurs – jauns ērģeļmūzikas entuziasts, kurš sakrājis naudu un kopā ar vecākiem nopircis Kaunatas baznīcai ērģeles.
Nominācijā ”Sargeņģelis” balvu saņēma Ilze Dzene, kura atstāja perspektīvu darbu Augstākajā tiesā un uzņēmās vadīt valsts sociālās aprūpes centru ”Rīga” jeb tā dēvēto Kapseļu ielas bērnunamu.
Nominācijā ”Skolotājs” balvu saņēma Juris Stīpnieks, kurš neatlaidīgi un nesavtīgi ir cīnījies, lai bērniem ir iespēja sportot un realizēt savu potenciālu, iedvesmojot, uzmundrinot, uzklausot, pamācot, samīļojot, atbalstot un vienkārši mīlot, kas ir pats svarīgākais.
Nominācijā ”Novadnieks” balvu saņēma Inguna Avota, Smiltenes tehnikuma skolotāja, projektu vadītāja, kura Vidzemes jauniešiem parādījusi, ka labu izglītību iegūt un pasauli redzēt var ne tikai Rīgā.
Nominācijā ”Ģimene” balvu saņēma Jānis Zeimanis – paraugs jaunajiem cilvēkiem, kā burtiski izlauzt ceļu uz savu mērķi – labu izglītību, labu darbu un kuplu ģimeni šeit, Latvijā.
Nominācijā ”Cilvēks cilvēkam” balvu saņēma Normunds Smiltnieks – vienīgais cilvēks Latvijā, kurš cilvēkiem ar kustību traucējumiem palīdz apgūt auto vadīšanu un iegūt autovadītāja apliecību.
Nominācijā ”Vairāk kā pienākums” balvu saņēma Ņikita Bezborodovs, kurš devis ieguldījumu jauniešu garīgās veselības jautājumu popularizēšanā, jauniešu garīgās veselības aprūpē Latvijā.
Nominācijā ”Labā sirds” balvu saņēma Ilze Veilande – Bērnu slimnīcas medmāsa, kuru zina, ciena un mīl katrs mazais cukura diabēta pacients Latvijā un viņa vecāki, jo viņa ir tas cilvēks, ar kura rūpēm, padomiem un līdzestību nākas saskarties, kad ir izdzirdēta diagnoze par atklāto I tipa cukura diabētu.
Nominācijā ”Atbalsts līdzcilvēkiem” balvu saņēma Ilze Neimane-Nešpore – nodibinājuma ”Hospiss LV” vadītāja, kura pavasarī, kad valstī Covid-19 uzliesmojuma dēļ tika izsludināta ārkārtējā situācija, aizsāka akciju ”Galds savējiem”, lai sarūpētu maltītes mediķiem. Cienīt un cienāt bija viss, ko pavasarī ārkārtējās situācijas brīdī viņa varēja izdarīt.

Valsts prezidents Egils Levits Ilzei Neimanei-Nešporei pasniedza balvu ”Latvijas lepnums 2020”, akcentējot, ka Ilzes ideja sarūpēt maltītes mediķiem, kuri atrodas ”frontes” pirmajā līnijā, kuri strādā sabiedrības labā, ir brīnišķīgs darbs. Idejas autore ir balvas “Latvijas lepnums” cienīga.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.