Šogad formas tērpi būšot arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, taču to cenas skolēna mammai rada mulsumu

Vienādi ģērbti bērni uz skolu dodas dažādās pasaules valstīs, īpaši populāra uniforma ir Lielbritānijā un Japānā. Arī Latvijā vienotā stila apģērbs jau ir  33 mācību iestādēs. Šogad plānots arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, taču ne visiem tas tīk.

Atpakaļ uz rakstu

39 komentāri

 • Dzintra

  Dzintra

  Komentētāja Kristīne ir tipiska siguldiete - pati raksta ar kļūdām, bet citu bērniem norāda, kur mācīties :)
 • Kristians Vadzis

  Kristians Vadzis

  Sveiki,skolas formas nav nekas traģisks,UK manam dēlam bija un forši,vismaz zina no kuras skolas bērns ir .Tur nevienam nebija nekādu pretenziju pret to,tāpat formas vecākiem pašiem jāgādā,un skola norāda kur iespējams džemperi ,žaketes ar logo skolas iegādāties,bikses ,svārki,sarafāni meitenēm bija atļauti,nav obligāti svārki tikai,lielajās skolās nekad netika pieļauti svārki virs ceļa,bet gan zem ceļa,etiķete .Bikses melnas vai pelēkas veikalos meitenēm nopērkamas ,tāpat kā puišiem.Labums,naudas ietaupījums uz ikdienas apģērbu,bērni ir vienādi un neviens nezin,kurš bagātāks,modernāks vai otrādi,tiek pasargātas visu cilvēku grupas.Uzskatu ka tas ir labs risinājums.
 • Vispār

  Vispār

  Interesē, ko skola darīs, ja skolēns nevilks formu? Liks sodu? Neļaus mācīties? Es zinu bērnus, kas martā pirms krīzes perioda jau sāka nēsāt sejas maskas skolās un skolotāji viņiem tā morāli nolasīja ("baidot jaunākos skolniekus"), ka tās vairs nenēsā. Varbūt te būs līdzīgi — draudēs un rās tā, ka skolēns asarainām acīm ies pie vecākiem un lūgs, lai nopērk formu.
  • kristine

   kristine

   nu bet ja nav naudas uz ormu jeb ja kaut kas nepatīk tad lai bērns paliek spv nevis iet uz svģ
 • Mareks Pīle

  Mareks Pīle

  Ģimenēm,kas nav spējīgas nopirkt skolas apģērbu,iesaka turpmāk lietot prezervatīvus.
 • skolotāja

  skolotāja

  Savādi - skolotājs nedrīkst prasīt, lai bērns nopirktu transportieri un cirkuli par 1 eiro, par darba burtnīcu nerunājot, bet formas par 60+ eiro ir jāprasa.
 • Kaķe

  Kaķe

  Formas ir forši. Tikai Latvijā tas izpildījums... UK katrā lielveikalu tīklā var nopirkt formas, jāpieskaņo tikai skolas krāsu prasībām. Sarafāni 8 paundi, 5 polokreklu(100%kokvilnas) komplekts 8 paundi, biezās 60 den zeķubikses 2 pāri 3paundi, kokvilnas trikotāžas jaka 10paundi. Lētāk kā pirkt džinsus, kreklus, džemperus pēc modes. Un bērni izskatās kārtīgi. Bet LV-poliestera sarafāns, kas domāts kā skolas forma, 30€, prasta poliestera jaka formai atkal 30€. Nav brīnums, ka te vecāki ir pret formām. Par lētiem s****m cenas saskrūvējuši. Un UK skolas emblēmas skola dod vai neprasa nemaz, kā kurā skolā.
 • Janka

  Janka

  Vienas klases projekts.
  Šogad 7. klase. Nākamgad 8. klase (respektīvi tā pati iepriekšējā gada 7.). Pēc tam 9. klase. (Atkal tā pati 7.)
 • Pugulis

  Pugulis

  Šitais direktors jaunībā nodarbojās ar datorspēļu un programmatūras pirātisko kopiju izplatīšanu. Suns spalvu met, bet tikumu nē.
 • Aija

  Aija

  Mani kā vecāku neuzrunā neviens no redzētajiem skolas formu tērpiem+ cenas par tiem. Galigs murgs-mēģina bērnus pārvērst par večukiem. Formas tērpi galīgi nepraktiski gan vizuāli gan mazgāšanā. Tad jau laikam labāk pad. laiku formas tērpi, kas kalpoja gadiem. Jebkurā gadījumā es PRET, jo ja man atnākot no darba pēc 22.00 vēl jāmazgā un jādomā vai izžūs tas tērps-ejiet ratā.
 • Jusis

  Jusis

  Biznesā ir jābūt riskam. Abpusējam. Skolas dibinātājs nopērk formas( tas ir pirmās puses risks). Otrās puses risks ir valkāt to nopirkto. Aptauju par nepieciešamību taisīt biznesu veic šādi - vecāki, kuriem šis "projekts" ir pieņemams, atpērk no dibinātāja bērniem noteikto formu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!