Šogad brīvdienu skaits būs krietni mazāks nekā 2018. gadā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

2018. gadā Latvijā bija 17 brīvdienas, un Latvija bija trešā valsts Eiropā, kurā ir visvairāk brīvdienu. Vēl vairāk bija vien Bulgārijā, kur iedzīvotājiem bija 20 oficiālas brīvdienas, kā arī Beļģijā, kur iedzīvotāji par darbu varēja nedomāt papildu 24 brīvdienas.

Lietuvā pērn bijušas 13, turpretī Igaunijā 12 brīvdienas, kamēr, piemēram, Vācijā vien 9.

Šogad brīvdienu skaits Latvijā būs krietni mazāks. Šī gada kalendāros, atskaitot svētdienas, ar sarkanu krāsu norādītas vien 11 dienas, kas ir par sešām dienām mazāk nekā pērn. Kā norāda Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš, šogad nav gaidāma arī neviena pārcelta darba diena.

Latvijā par brīvdienu šogad noteikts 19. un 22. aprīlis (Lielā piektdiena un Otrās Lieldienas), 1. maijs (Satversmes sapulces sasaukšanas diena), 24. jūnijs (Jāņu diena), 18. novembris (Proklamēšanas diena), 24.-26. decembris (Ziemassvētki), kā arī Vecgada vakars. Saskaņā ar likumu “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” un, ņemot vērā, ka 4. maijs šogad ir sestdienā, noteikts, ka nākamā darbdiena ir brīvdiena. Šogad par brīvdienu noteikts 6. maijs.

Ekonomikas ministrijā raidījumam ”Bez Tabu” norāda, ka darba dienas noteikšana par brīvdienu atstāj ietekmi uz valsts budžetu.

Dace Zīle
Ekonomikas ministrijas pārstāve

”Viena brīvdiena izmaksā no 0,08-0,1% no iekšzemes kopprodukta. 2019. gadā nosakot vienu papildu brīvdienu, valsts budžetam tas izmaksātu 9,2 miljonus eiro.”

Jebkurš privātais uzņēmējs saviem darbiniekiem var piešķirt papildu brīvdienu.

3 komentāri